Hovioikeudelle.

risuttaja

Miljoona miljoonaa risua hovioikeudelle kun päästävät aina pedofiilit vapaalle jalalle, keitäkähän/millaisiakohan siellä ne tyypit ajatusmaailmaltaan ovat. Ihmetyttää helvetisti.

3

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minuakin

      Pian on timpekin, kun teki valituksen ja menee juttu hoviin, vapaalla jalalla vikittelemässä nuoria tyttöjä, näin se vaan menee uskokaa tai älkää sehän on nähty jo pidemmän aikaa.

    • oikeusassistentti

      Miksi kukaan ei puutu siihen, vain päivitellään.

      • poliittisesti epäkorrekti

        Tuomioistuin on usein väärässä ja epäoikeudenmukainen. Ehkä syy siihen on se, että 50v täyttäneet miehet tekevät siellä päätöksiä, eli vapauttavat seksuaalirikoksiin syyllistyneitä miehiä. Ei pelkästään pedofiilejä, vaan tietääkseni myös raiskauksista pääsee moni kuin koira veräjästä.

        Niin, mitä silloin voi tehdä? Ehkä ottaa oikeuden omaan käteen, mutta se on sitten jokaisen oma päätös. Tuskin noilla pedoilla mitään kivaa kiven sisässä on, jos sinne pääsevät :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      5
      4009
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      87
      2072
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      50
      856
    4. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      784
    5. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      184
      738
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      34
      738
    7. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      732
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      715
    9. 35
      674
    10. Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?

      Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97
      Maailman menoa
      127
      648
    Aihe