Evolutionistit yrittävät taas harhauttaa

Anonyymi

Nyt ovat evolutionistit taas käyneet hyökkäykseen Raamatun Luomiskertomusta ja Edenin Paratiisia vastaan. He ovat alkaneet väittää, etteivät eläimet ennen syntiinlankeemusta olleetkaan mitään kivoja ja pehmeitä karvaturreja, vaan jo ensimmäinen tunnettu eläin olisi ollut lihaasyövä peto. Johan moista kehäpääättelyoppia ihmettelee krisittykin! Miten lihaa oleva eläin on voinut syödä lihaa? Itseäänkö se on syönyt?

No, tähänpä on koiruus taas haudattuna. Onhan näihin jo evolutionistien kanssa totuttukin. Eläimen määritelmä on muutettu, että saadaan tämä uusi, ihmisiä sotkeva oppi. Nyt väittään, että leäin on jokin, minkä pitää syödä. Varmaan pitää joo, mutta ei se ole koskaan ollut eläimen määritelmä.

Sana eläin vastaa kreikan animea ja englannin animalia juuri siinä, että ner tarkoittavat LIIKKUVAA oliota. Sellaista, joka tietää minne menee. Eläväinen on liikkuva, evä on liikuttamisväline.

Minkä tähden pitää evoluutiotiedemeihen vääntää ja kääntää sanojen merkityksetkin? Ei siihen voi olla muuta selitystä kuin viha Jumalaa ja Jumalan oppeja kohtaan. Ajatuskin Paratiisista pitää saada hävitettyä ihmisten mielistä, että voitaisiin nostaa valtaan uusi Hitler tuomaan biologisen riiston ja sorron helvetti maan päälle.

Rukoilen, etteivät he onnistu. Herra kyllä voittaa aina pahan.

4

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Limasienet eli limakot liikkuvat, eivätkä ne varmasti ole eläimiä.

      Ensimmäiset eläimet ovat voineet syödä esimerkiksi bakteereja, arkkeja ja toisiaan. Ei mitään loogista ristiriittaa. Hölmöä olettaa, että ensimmäiset eläimet olisivat syöneet vain yhdenlaísta ruokaa.

    • Anonyymi

      Noo, Jumala pitää huolen että evolutionistit saavat rangaistuksen, jos he Jumalan mielestä sen ansaitsevat.

    • <<< Sana eläin vastaa kreikan animea ja englannin animalia juuri siinä, että ner tarkoittavat LIIKKUVAA oliota. Sellaista, joka tietää minne menee. Eläväinen on liikkuva, evä on liikuttamisväline. >>>

      Arvoisa Shanghain kirkkoyliopiston suorittanut ylikreationisti. Mihin tämän perusteella luokittelisitte vaikkapa merivuokot? Nehän syövät muita eläimiä, mutta eivät liiku.

    • Anonyymi

      Ei kai sitä satuja vastaan ole tarvetta hyökätä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      12
      2950
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      46
      1941
    3. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      101
      1713
    4. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      141
      1703
    5. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      79
      1454
    6. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      991
    7. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      908
    8. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      186
      876
    9. Tiedätkö hänen pituuden??

      Et tiedä!!
      Ikävä
      54
      802
    10. Poliisioperaatio

      Pääsiäisenä...... ja sit kahvila suljettu???
      Somero
      17
      764
    Aihe