Niin mistähän johtuu?
Mistä Seinäjokelaisten katkeruus meitä Lapualaisia kohtaan johtuu?
7
76
Vastaukset
Hah hah olet hauska. Kukaan ei ole teille paskaläjille katkera
- Anonyymi
HeH ! sinäpä vasta huumorivelikulta oikein oletkaan ,,haluaisin tutustua sinuun ja hieman käsitellä lempeästi sinua ,,vauh aika mies !
tv. Herra 47,ylistaro
- Anonyymi
Missä edes on Lapua? Ei mua ainakaan edes kiinnosta, missä semmoinen on.
- Anonyymi
Me Seinäjokiset olemme vieneet teiltä kaiken: Maineen, rahat, piispan, Tuomiokapitulin ja naiset. Ette te juntit pärjää meille varakkaille, sivistyneille miehille.
- Anonyymi
Seinäjoki on Suomen surkein paikkakunta ,en ole Laualta.
- Anonyymi
Nyt taitaakin olla kyse ihan muusta kuin noista naisista Jne..
juuret johtaa urheiluun, jossa Ääs-joki ei pärjää, ei vain onnistu.
Urheilu oli se sitten sohva/penkkiurheilua saa patin kiuhumaan ja vihan nousemaan.
Onhan tuo nyt nähty, monen monta kertaa.
Seinäjoella urheillaan hokien/huutaen, sitä naisen kusivärkkiä ja toinen huomiota herättävä urheilulaji on kädenhuitaisulla roskat, tölkit, pullot pitkin- poikin mihkä sattuu. - Anonyymi
Löytyykös seinäjoelta intiaaneita tuskin, lapualla heitä on paljon.
"Pääsevätkö myös verivihollisenne, siouxit, teidän paratiisiinne?" - "Pääsevät", he yllätyksekseni vastasivat. "Johan me sanoimme sinulle, että kaikki taistelu päättyy kuoleman jälkeen. On vain yksi paratiisi kaikille, niin pahoille kuin pyhillekin. Siellä kaikki intiaanit ovat sukulaisia!"
(Kitschi-Gami)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75670
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11491ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m152437Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30397- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372