Hiljasta on toistaiseksi ollut, niin viritellään vähän keskustelua.
Mitä mieltä pareista?
Uskovaiset Josefin ja Leevi ollu vähä tylsiä, Leevi tosin vaikuttaa olevan enemmän suhteessaan mukana. Joskus on jotai epäilyttävää.
Viivin ja Lancen suhde vaikuttaa tasapainoiselta, ja Viivi osaa kantaa kehoaan kyl arvokkaasti. Hieno nainen, Lance ollu vähä hiljasempi.
Mari ja Väpä ollu kunno sekoilukaksikko. Veikkaan et molemmat pettää kyl kauden aikana, mut ehkä antaa toisilleen anteeksi.
Sit toi avoin suhde Santeri ja Eveliina on yhtä sekoilua. Paha sanoo mitä siit tulee.
Temptation Island Suomi 6.kausi
9
1893
Vastaukset
- Anonyymi
Nää on kaivettu jostain puhevikaisten kerhosta melkein kaikki.
- Anonyymi
Miten tälläsiä ohjelmia🙃! Ihan älytöntä sekoiluu😬! Tietosesti sekoillaan ja sit iltanuotiolla selvitellään itketään🙃🙃😩!
- Anonyymi
Eivät vaikuta penaalin terävimmiltä kyniltä.
- Anonyymi
Mitä sellainen alfanaaras kuin ADE näkee wäpän tasoisessa juntissa.
- Anonyymi
Onneksi Leevi pääsi horosta eroon, uskovainen muka ja heti valmis pettämään. Vaihtoi hyvännäköisen (liian) kunnollisen miehen rumaan musuun. Pääsi josku nyrkin ja hellan väliin, tuskin on pitka-aikainen suhde jos selviää edes hengissä.
- Anonyymi
Täytyy kyllä todeta, että Josku todisti koko Suomelle, että ei ainakaan ole mikään kristitty uskovainen. Pikemminkin Ilmestyskirjan portto.
Hänen olemuksessaan koin jo heti alusta alkaen jotain demonista.
Tulee vielä katumaan katkerasti ja silloin toivottavasti Leeviltä löytyy munaa osoittaa, että rikottua ei enää pysty korjaamaan parhaimmallakaan tahdolla. - Anonyymi
18 ratkaisi.
- Anonyymi
Myönnettävä on, että Joskun toiminta oli vähän kyseenalaista, mutta toisaalta kaikessa kunnollisuudessaan Leevi oli kyllä aika tukala tyyppi parisuhteen kannalta ajateltuna. Näin ollen Joskun säädöt Jeppen kanssa ja rakastuminen Karimiin olivat oiretta tukalasta parisuhteesta. Rakastuivat ihan kunnolla Josefin ja Karim. Aika näyttää riittääkö kärsivällisyyttä ja tahtotilaa ihan sitoutumiseen ja pidempään suhteeseen asti. Julkisuushan tuossa on pirunmoinen haaste. Ei siksi, että julkisuus niinkään suhdetta pilaisi, vaan kuinka säilyttää avoimuus ja aitous tunteiden suhteen kun julkisesti ovat pari.
- Anonyymi
Ja musun kanssako ei ole tukalaa, sehän on jo nyt mustasukkainen ja kohta ei saa tehdä yhtään mitään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1135253
- 675054
- 904114
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753600Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603198- 432791
- 152297
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️521914- 401780
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.371628