SÄÄNTÖMAFIAN_VASTUSTAJA
" nazi kirjoitti:
Tämä hauska uutinen on luettavissa Kauppalehdessä 31.10.2019.
Alalinnkki löytyy myös Iltalehden sivulta"
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16108245/hakkerit-pakottivat-ydinvoimalan-alasajoon-!
(räkänaurua) :D. Kiusa se on pienikin kiusa :)
Vastaavia tapauksia sattuu aina silloin tällöin. Ydinvoimalan muuttumista ydinpommiksi ei kuitenkaan kukaan halua nähdä.
Ydinvoimalan alasajoon pystyy luontokin, jolle ydinvoiman on pahin vihollinen ihmisen jälkeen.
.
Uutisessa tuputetaan tuollaisille tapauksille vakioselitystä, ettei maailma pelästy:
"NPCIL vakuuttaa, että haittaohjelma ei päässyt voimalan kriittisimpiin järjestelmiin, joilla valvotaan reaktoreiden toimintaa. Se on yhtiön mukaan saastuttanut vain hallinnollista verkkoa, joka on erillään noista kriittisistä järjestelmistä. Voimalan tuotannon keskeyttäminen kuitenkin viittaa siihen, että mistään pikkuharmista ei ole kyse."
hauska uutinen
6
143
Vastaukset
- Anonyymi
Hauska uutinen tämäkin;
Vihreiden puheenjohtaja on ydinvoimalupien kannattaja.
https://www.verkkouutiset.fi/maria-ohisalo-ydinvoimaloiden-jatkoluvista-sovittu/ Tuo voi tietysti olla myös valeuutinen Pohjois- Korean lokaamiseksi.
On aika tavatonta että ydinvoimala ilmoittaa ongelmistaan; sanoisin että se on jopa ennen kuulumatonta.- Anonyymi
ja lisää hauskoja ydinvoima-uutisia;
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4073010-ydinvoiman-kannatus-ylitti-vastustuksen-myos-vihreissa-ja-vasemmistoliitossa - Anonyymi
Vierailijalle:
ÄLÄRUOKI TROLLIA!!!Olen kuullut että keskinäiset ydinvoimasopimukset kieltävät ankarasti tiedottamasta yhtään mitään vaaratilanteista voimaloissa.
Ne tulevat ilmi vasta kun onnettomuus on niin vakava että siitä joudutaan antamaan varoitus lähiasukkaille.- Anonyymi
nazi kirjoitti:
Olen kuullut että keskinäiset ydinvoimasopimukset kieltävät ankarasti tiedottamasta yhtään mitään vaaratilanteista voimaloissa.
Ne tulevat ilmi vasta kun onnettomuus on niin vakava että siitä joudutaan antamaan varoitus lähiasukkaille.Olen kuullut että muutamat nimimerkit kiertävät pitkin keskusteluita trollaamassa. Nimimerkkisi klikkaaminen tuo esille viestihistorian, joka vahvistaa kuulopuheet.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?712406Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä411173Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1755095Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa293712Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963554Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss473104Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082839Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132368Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie412149Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191955