Tyhmyys siis korreloi näin.

Alkoholi saattaa kutistaa aivoja, mutta voi olla myös niin, että pikkuisen pienemmät aivot saavat juomaan runsaasti.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hyväosaiset juovat alkoholia yhtä paljon, ainoastaan alkoholijuomat ovat kalliimpia.

Äänestä
  • Samaa paskaa (kusta) eri pusseissa (pulloissa) vaan.

    Äänestä

Perus vassareita suurin osa katu kaalepeista.

Äänestä

Kasvissyönti kutistaa aivot, ei suositella lapsille, alle 25-v.

1Äänestä

onko aloittajalla omakohtainen kokemus asiasta

1Äänestä
  • Valitettavasti on, seurailen näin viikonloppuisin työväen talon pihalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Alkoholi saattaa kutistaa aivoja, mutta voi olla myös niin, että pikkuisen pienemmät aivot saavat juomaan runsaasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu