Matematiikka on rasismia

Anonyymi

8

75

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Unohdit yhden oleellisen määreen. Kaikki missä valkoiset HETEROMIEHET pärjäävät muita paremmin on femakkojen mielestä rasismia ja sovinismia.

      Eräs CERN:in italialainen miesfyysikko erehtyi lehtihaastattelussa lausumaan, että "fysiikkahan on miesten tiede". Hän vain lausui faktan.

      Tietysti joku femakkotoimittaja sai kakkahalvauksen moisesta herjasta! Ja niinpä CERN:in johto ihan irtisanoutui julkisesti tuosta "kauheasta " lausunnosta.

      Mikä on ironian huippu! Tiedelaitos sanoutui irti TOTUUDESTA??? ;-)

      • Anonyymi

        Totta. Jos olet valkoinen (hetero)mies, sinulla ei ole edes lupaa puolustaa itseäsi millään syyllä. Olet heti natsi, rasisti, sovinisti, patriarkaatti, persu ja mitä ei. Valkoinen mies on aina lähtökohtaisesti paha ja muut "rodullistetut" ovat aina parempia ihmisiä feministien käpykaartilaisten mukaan.


    • Anonyymi

      Norjalaisen sotalaivan kiintiönavigaagtorit halusivat tiedostaa, että vastaan tuleva tankkilaiva on "rantaviiva". Kun fregatti upposi törmätessään tankkilaivaan, on syy tietysti miesten keksimässä fysiikassa, joka ei ilkeyttään suonut tankkilaivalle mahdollisuutta muuttua rantaviivaksi.

      • Anonyymi

        Onneksi suomalaiset ovat olemassa.
        Mitä muuten ruotsalaiset hävittäjät ja norjalaiset sotalaivat olisivat voineet tehdä itsenäisyytensä eteen, muuta kuin piilotella Suomen selän takana.


    • "Kaikki missä valkoiset pärjäävät tummia ihmisiä paremmin on rasismia"

      Yhtä lailla kaikki missä miehet pärjäävät naisia paremmin on tasa-arvovajetta.

    • Anonyymi

      Logiikka ei ole femakkojen vahvin laji. Siksipä logiikka ja matematiikka on julistettu osaksi patriarkaatin salaliittoa naisia ja muita "sorrettuja" vastaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      161
      5247
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      85
      2763
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      92
      1771
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1216
    5. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      49
      995
    6. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      912
    7. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      908
    8. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      903
    9. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      122
      903
    10. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      873
    Aihe