Äärioikeistolaisen paradigma

Jos on äärioikeistolainen eli äärinationalistinen niin miksi on niin hyvissä väleissä toisten maiden äärioikeistolaisten kanssa? Eivätkö toisten maiden äärioikeistolaiset ole vihollisia jotka tahtovat valloittaa maan ja raiskata naiset?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Persuja on valheellisesti haukuttu äärioikeistoksi. Heitä niinikään valheellisesti haukutaan putinisteiksi. Heillä kuitenkaan ei ole Venäjästä erityisen hyvää sanottavaa. Sekä Jussi että Laura pitävät uhkana Venäjää. Pitävätkö muiden puolueiden pomot uhkana sitä? En ole sellaista lausuntoa kuullut.

Äänestä

Kun nyt ääriryhmistä puhutaan, etkö näe aloittaja vihervasemmiston olevan ääriryhmiä? Minä näen että ne ovat ääriryhmiä.

Nämä ryhmät ajavat väkisin, äärimmäisellä kiihkolla, keneltäkään vastustajalta kyselemättä tavoitteitaan läpi. Näitä tavoitteita on islamisaatio, ilmastokurimus, haittamaahanmuutto, kansojenvaihto, liittovaltio, monikulturismi joka ei ikinä toimi missään, vaan tekee painajaisen. Näetkö kuinka kiivaasti he näitä mm. näitä asioita ajavat? Avaa silmäsi.

Äänestä
  • ”Näetkö kuinka kiivaasti he näitä mm. näitä asioita ajavat? Avaa silmäsi.”

    Siis näetkö kuinka kiivaasti he mm. näitä asioita ajavat? Avaa silmäsi aloittaja.

    Äänestä

  • Kyllä vihervasemmiston tavoitteet edustavat ääriajattelua toisin kuin persujen väitetty ääriajattelu. Onko se ääriajattelua jos pidetään suomalaisten puolia ettei nyt koko maa sentään tuhoutuisi haittamaahanmuuton paineessa? Ei minusta. Se on tervettä maanpuolustusta. Miksi maassa on armeija? Eikö sen tarkoitus ole pitää vihollinen loitolla? Miksi ette salli toisenlaista maanpuolustusta, joka tapahtuu väkivallattomasti? Tämä maanpuolustus tapahtuisi esimerkiksi rajakontrollin uudelleen ottamisella käyttöön. Se olisi akuutein keino välttyä tuholta. Onko se ääriajattelua?

    Maamme puolustaminen ei ole ikinä ollut tässä maassa ääriajattelua. Miksi siitä nyt on tullut sellainen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä vihervasemmiston tavoitteet edustavat ääriajattelua toisin kuin persujen väitetty ääriajattelu. Onko se ääriajattelua jos pidetään suomalaisten puolia ettei nyt koko maa sentään tuhoutuisi haittamaahanmuuton paineessa? Ei minusta. Se on tervettä maanpuolustusta. Miksi maassa on armeija? Eikö sen tarkoitus ole pitää vihollinen loitolla? Miksi ette salli toisenlaista maanpuolustusta, joka tapahtuu väkivallattomasti? Tämä maanpuolustus tapahtuisi esimerkiksi rajakontrollin uudelleen ottamisella käyttöön. Se olisi akuutein keino välttyä tuholta. Onko se ääriajattelua?

    Maamme puolustaminen ei ole ikinä ollut tässä maassa ääriajattelua. Miksi siitä nyt on tullut sellainen?

    Vihervassujen toiminta sekä puheet ovat äärimmäistä maan tuhoamisajattelua.

    Kun persut nyt ainoana edustaa niitä arvoja joita kokoomuksella oli vielä 40-vuotta sitten (koti uskonto isänmaa), tämä tuntuu ääriliberaalin ihmisen mielestä joltain helvetin ääriajattelulta. Kyse ei ole kuin olemassaolomme puolustamiselta, maan nimeltä-Suomi puolustamisesta, sen kansan joutumasta hukutetuksi kansojen sekaan. Liittovaltio viimeistelee Suomen kohtalon. Mikään ei olisi ihmiselle niin hyvä kasvupaikka kuin kansallisvaltio, ja sen nyt nämä äärivasurit ja muut suvakit, liittovaltiovouhkat ovat tuhoamassa. Siihen päälle erään uskonnon tulo meitä hallitsemaan, niin se on aamen tälle kansalle. Kiitos tästä kaikesta paskasta äärisuvakit.

    Äänestä

Olet missannut pointin,
olet hakoteillä.
Enkä auta,
yritäs uudelleen.

Kaikesta päätellen elät vielä suvakkivalhekuplassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos on äärioikeistolainen eli äärinationalistinen niin miksi on niin hyvissä väleissä toisten maiden äärioikeistolaisten kanssa? Eivätkö toisten maiden äärioikeistolaiset ole vihollisia jotka tahtovat valloittaa maan ja raiskata naiset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu