SON TUO husu KAAMEA RASISTI !

Anonyymi

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0fb85f26-f7ab-4249-8a8a-75e59ff57aa8

UutisetPolitiikka
Husu Hussein kertoo joutuneensa rasismin kohteeksi ajaessaan taksia – heitti asiakkaan ulos moottoritiellä: ”En ota rasisteilta rahaa”???????????????????

Jos Suomalainen taksikuski paiskaa asiakkaan ulos autostaan moottortiellä, kuski on välittömästi entinen taksi suhari, mutta näillä helevetin husuilla, on kaikki oikeudet mutta ei mitään velvollisuuksia eikä lakeja ! Antoivatkohan sipilä, nerg ja orpo petteri jonkinlaisen mitallinkin vielä husulle " uroteosta"?

Late Lapista.

10

57

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oli husulla pirunmoinen tuuri kun minä en sattunut olemaan tuo matustaja, silloin musta kukkakeppi, olisi saanut kokea rasistin "Hellän" kosketuksen, jonka olisi muistanut loppu ikänsä!

      Late Lapista.

      • Anonyymi

        Näinköhän on totta, en jaksa uskoa tuon miehen juttuihin millään. Kuka tuon todistaa? Ja moottoritiellähän ei saa pysähdellä, aiheuttaa vaaratilanteen muille. Husulle moitteet virkavallalta. Olisi ajanut miehen ABC,lle ja tarjonnut aterian ja jutellut, olisi tullut paljon parempaa jälkeä, hänhän on perännyt keskustelua niiltä rasisteilta joita näyttää parvelevan pilvin pimein hänen ympärillään väsyksiin asti.


    • Anonyymi

      Hussuttaja on selvästi NARSISTI ! Väittää ihan rakentavaa kritiikkiä ja hyvää neuvoa rasismiksi !

    • Anonyymi

      Päästänsä vedettyjä juttuja, mutta saas nähdä miten taksiluvan käy. Normisti lähtisi, mutta värisuoja taitaa olla sen verran vahva, ettei lähde.

    • Anonyymi

      Ei Husun älylliset lahjat riitä autolla ajamiseen kun ne eivät riittäneet edes Prisman kärrypojankaan duuniin.

      • Anonyymi

        Jaa että pysähtynyt moottoritiellä? Ja jättänyt miehen siihen? Uskokoon ken tahtoo.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jaa että pysähtynyt moottoritiellä? Ja jättänyt miehen siihen? Uskokoon ken tahtoo.

        Itsehän se kehui niin tehneensä ! Taidat olla niitä hyyssäyskohtauksen saaneita. Niillähän on ihan omituinen liikennekulttuuri ollut iätajat. Tuskin ajoi edes tienlaitaan pysäyttäessään.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Itsehän se kehui niin tehneensä ! Taidat olla niitä hyyssäyskohtauksen saaneita. Niillähän on ihan omituinen liikennekulttuuri ollut iätajat. Tuskin ajoi edes tienlaitaan pysäyttäessään.

        Kameli kuskeilla ja aasin tökkijöillä, on ihan omat sääntönsä!

        Late Lapista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jaa että pysähtynyt moottoritiellä? Ja jättänyt miehen siihen? Uskokoon ken tahtoo.

        Onpa pelottavan näköinen mies tuo Husu. En uskaltaisi nousta noin vihaisen taksikuskin kyytiin😱.


    • Anonyymi

      Minusta on selvää, että tuo somali valehtelee. Moni asia kertoo sen:
      - Jos joku tosiaan olisi puhunut 'rasistisesti', hän olisi sanonut jotain halventavaa, ei rakentavaa. Husu taas yritti tehdä syytöksen, joka olisi tavallaan hänen kehumistaan. Kukapa keksisi itsestään jotain alistavaa sanottavaa? Hän keksi tarinan, jossa yritti näyttäytyä kotimaataan rakentamaan pystyvänä, ei luuserina.
      - Jos maksava asiakas olisi inhonnut suharia hänen ihonvärinsä takia, hän ei olisi lähtenyt kyytiin, ei olisi suostunut kiltisti nousemaan taksista kesken matkan, hän olisi antanut turpiin hintelälle pikkukuskille, tai jos olisi suostunut tappelematta jäämään pois, olisi tietysti soittanut poliisille ja taksiyhtiölle; koska mitään näistä ei tapahtunut, koko juttu on keksitty.
      - Kun älykkyys alittaa jonkun minimitason, ei pysty arvioimaan sanojensa seurauksia. Nyt hänellä on ongelmana, miten selittää pois ajon seurannan, 'oman keikan', holtittoman heitteillejätön, liikenneturvallisuuden vaarantamisen ja tulevan oikeudenkäynnin, kun kaltoinkohdeltu matkustaja astuu esiin (tosin ei astu, koska häntä ei ole olemassa).
      - Tarinan tarkoitus lienee luoda eripuraa somalien ja suomalaisten välillä. Siksi kuvittelen, että koko idea, niin tyhmä kuin se olikin, ei syntynyt Husun päässä, vaan tahon, joka pyrkii aikaansaamaan rauhattomuutta. Sille taholle tuon valheen paljastuminen toimii ihan yhtä hyvin kuin jos tarina olisi uskottu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      402
      2162
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      2019
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      250
      1415
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      82
      1069
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      57
      977
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      958
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      40
      843
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      809
    9. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      75
      770
    10. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      744
    Aihe