Jos taksia ajaa demari, niin matkustaja joutuu valitsemaan kahden väliltä: joko raiskataan tai sitte jätetään keskelle moottoritietä.
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000006295635.html?ref=rss
Ajatella : jos olisi persu kuski ja Somali kyydissä ja jättänyt moottoritielle, olisi se meauhkaamista punavihreillä ja Ylellä.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/pysaytin-auton-moottoritiella-ja-pyysin-poistumaan-kyydista-husu-hussein-kertoo-joutuneensa-rasistisen-hyokkayksen-kohteeksi/d5324d08-0a82-4b4a-9336-0eac337c0f53
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000006295635.html?ref=rss
Ajatella : jos olisi persu kuski ja Somali kyydissä ja jättänyt moottoritielle, olisi se meauhkaamista punavihreillä ja Ylellä.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/pysaytin-auton-moottoritiella-ja-pyysin-poistumaan-kyydista-husu-hussein-kertoo-joutuneensa-rasistisen-hyokkayksen-kohteeksi/d5324d08-0a82-4b4a-9336-0eac337c0f53
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jos matkustaja on kepulainen,niin sehän on oikein tehty.
No Husun tapauksessa ensinnäkin moottoritielle pysähtyminen on kielletty puhumattakaan että jättäisi (pakottaisi) jonkun sinne kävelemään.
Toisekseen kyseessä saattaa myös olla heitteillejättö!
Nämä kaikki ovat suomen lain mukaan rangaistavia asioita JOTEN on mielenkiintoista nähdä mitä kaikkea Husulle tästä seuraa? Menettäkö esim. luvan toimia taksinkuljettajana?
No, ei huolta. Husu on demari, siis valehtelija.
Taksi Helsingin pomon mukaan Husun ajama auto ei ole ollut moottoritiellä päinkään Husun väittämään aikaan. Niinpä Husu on muuttanut tarinaansa jo muutamaan otteeseen. Siis ei hän pysähtynyt moottoritielle, vaan kurvaili bussipysäkille, eikä se ollut lauantaina, vaan "joskus viime viikolla" jne.
Katsotaan nyt rauhassa miten tarina etenee, demarityyliin sitä ei ainakaan totuudella ole liikaa pilattu. Oikein hyvä mannekiini demaripuolueelle tämä Husu.
Joka tapauksesssa kaikki johtuu siitä että kaikki perusuomalaisethan ovat Husun mukaan rasisteja
Tämä Husu on esimerkki demarien onnistuneesta kotouttamispolitiikasta. Oppi on mennyt perille. Hän muuttaa tarinaansa yhtä nopeasti - jopa nopeamminkin - kuin puolueensa puheenjohtaja Antti Rinne.
Äänestäjät siellä stadissa sitten päättävät miten Husu palkitaan tuosta nopeasta oppimisestaan.
Kun taksifirma ei pysty todentamaan Husun tarinaa, niin homma taksikuskina on siinä. Ei jatkoon. Meneekö poliittinen uskottavuus myös, vai palkitsevatko demarit sankarinsa, se jää nähtäväksi.
Antn bussi taitaa olla samaa tyyliä sama suunta, muttei pääse prille.
Rinne palkkaa noin hyvän selittäjän puoluetoimistoon, siellä on tarvetta henkilöille jotka osaavat kertoa esim. miten vappusatanen ei olekkaan satanen, miksi työpaikkoja ei tarvitse luoda oikesti, vaan tehdä työpaikoista hallinnolliset päätökset jne. Selitettävää löytyy vielä kolmen ja puolen vuoden ajaksi varmasti riittävästi.
Tämä Husu taitaa olla niitä Sipilän kutsumia. Kiitos tästäkin Sipilä.
https://politiikasta.fi/narkastyksen-kone-miksi-uusoikeiston-aani-kuuluu-verkossa-muita-vahvemmin/
Persut saavat näillä palstoilla olla kuinka härskejä tai törkeitä tahansa, mitään juttuja ja herjauksia ei poisteta ollenkaan. Liitteenä olevassa jutussa kerrotaan, että media ruokkii persujen katkeruutta ja saa heidän suuttumuksellaan lisää jutunponnetta. Saa olla ihan mikä törkeys tai valhe tahansa, kunhan se on persuilta lähtöisin, se saa olla hamaan tappiin näillä palsoilla. Kiimassaan katkerat persut kyllä enimmäkseen tuovat tyhmyytensä esiin, vaikka luulevat olevansa niin viisaita ja oikeassa, näppäriä suorastaan.
No sinä olit tuota mieltä yksiksesi. Helpottiko oloa kun sait avautua. Itse en ole Persu niin kai voit vielä avautua mitä mieltä olet itse tästä Hususta, hänen tarinoistaa ja toimistaan vuosien saatossa?
Onko Husu nyt persu ?
Eikai sentään.
Ei persut tuollaisia huoli, jokin taso sentään.
Husu sen itse kertoi, ei muut.
Ainoastaan demarit huolii Husun hosumaan.
Ja toisin kuin muissa puolueissa demareissa hän ei saa minkäänlaista rangaistusta tai moitetta totuudenvastaisista puheistaan.
SDP:ssä valehtelu on jopa suotavaa. Kyky ponnistaa vaativampiin tehtäviin.
Husu kertonut tarinoinaan ,miten hirttosilmukka köysykin lähetetty.
Sepittää tarinansa että pääsee julkisuuteen.