Kuinka moni on kokeillut aakkoslautaa? Mitä tapahtui, josko mitään? Entä mitä ajattelette laudan käytöstä yleensä, onko sillä mahdollisuus saada yhteys henkimaailmaan, vai toimiiko moottorina jonkinlainen ideomotorinen vaikutus?
Aakkoslauta
10
259
Vastaukset
- Anonyymi
Noh? Eikö kukaan ome kokeillut? Palstalla on uskovaisia ja järkiperäisesti suhtautuvia. Molemmista löytyy varmasti kokeilijoita. Tanskassa on muuten tehty tästä tutkimuskin, ei mikään kovin vanha ilmeisesti.
- Anonyymi
Aakkoslaudat voi heittää pois. Jo Edison keksi tekniikan miten päästään henkimaailmaan sisälle. Nikola Tesla keksi aikakoneen lisäksi myös saman
tekniikan. Hän keskusteli henkien kanssa. Kuolemansa jälkeen kaikki piirustukset takavaroikoitiin-Z> yleisen turvallisuuden periaatteella. No piirustuksia on Vatikaanin lisäksi myös huipputieteen käsissä . Nykyisin myös lähes normaalien ihmisten mielessä, joilla on tarvittavaa teknishengellistä perustietoa. Maailman johtava "siviili" tutkija on valokuvaaja Steven Huff, (Us. Phoenix Arizona ) joka on omistautunut alalle jo melkein 10-vuotta. Käy siis katsomassa viimeisin keskustelutekniikka YouTubesta: Huffparanormal - Anonyymi
Minä kokeilin sitä lapsena veljeni kanssa, ja hyvin pian poksahti vanhanaikainen lamppu katossa ja sammui. Pelästyimme ja lopetimme heti touhumme. Carl Jung kokeili samaa myös, ja häneltä halkesi tammipöytä.
- Anonyymi
Olen kuullut juttua omalta äidiltäni, että muuan tyttöporukka kokeili ja sai oikeat vastaukset, siihen mitä kysyivät, mutta tälle porukalle kävi huonosti.
Älkää vaparit lähtekö mukaan tähän lautapeliin, jossa lasi liikkuu kirjainten päällä. Spiritismiä.
Sillä on mahdollisuus saada yhteys henkimaailmaan, niinkuin sanoit.
Michael Buschman on kirjoittanut tästä asiasta kirjan:
"Kuka lasia liikuttaa?"
Kustantaja: Päivä Oy- Anonyymi
Ihmiset sitä lasia liikuttaa, eikä mikään muu. Jos joku henki liikuttaisi, käsiä ei tarvittaisi. Suurin vaara tuossa on oma mieli, suggestiot, pelot jne.
Juuri näin. Onko muuten noita lautoja vielä oikeasti käytössä missään? En muista vuosikausiin nähneeni mitään juttua.
- Anonyymi
Ei, vaan lautapeleissä lasi liikkuu tietääkseni itsestään ilman käsiä.
En tosin ole pelannut sitä peliä enkä varmasti pelaa.
Perkeleellisten pahojen henkien toimintaa.
Älkää kokeilko ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei, vaan lautapeleissä lasi liikkuu tietääkseni itsestään ilman käsiä.
En tosin ole pelannut sitä peliä enkä varmasti pelaa.
Perkeleellisten pahojen henkien toimintaa.
Älkää kokeilko !Köh. Lasi ei liiku itsellään. Kaikkien tulee laittaa kädet siihen päälle sen vuoksi, että muuten lasi ei liiku. Kyseessä on nk. ideomotorinen liike.
- Anonyymi
Kyllä seuraa elinikäinen onnettomuus, jos sellaista pelaa. Sen toimivuutta ei kannata kokeilla. Se toimii, jopa yksin pelaten , mutta seuraus on satanismi, henkivallat pahat, ja onnettomuudet. Myös menee ihmissuhteet niihin joiden kanssa pelaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.244515Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1003119Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2062964Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.542570- 801338
Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk651086Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie261020- 119956
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA50828Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril115820