Aakkoslauta

Anonyymi

Kuinka moni on kokeillut aakkoslautaa? Mitä tapahtui, josko mitään? Entä mitä ajattelette laudan käytöstä yleensä, onko sillä mahdollisuus saada yhteys henkimaailmaan, vai toimiiko moottorina jonkinlainen ideomotorinen vaikutus?

10

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noh? Eikö kukaan ome kokeillut? Palstalla on uskovaisia ja järkiperäisesti suhtautuvia. Molemmista löytyy varmasti kokeilijoita. Tanskassa on muuten tehty tästä tutkimuskin, ei mikään kovin vanha ilmeisesti.

    • Anonyymi

      Aakkoslaudat voi heittää pois. Jo Edison keksi tekniikan miten päästään henkimaailmaan sisälle. Nikola Tesla keksi aikakoneen lisäksi myös saman
      tekniikan. Hän keskusteli henkien kanssa. Kuolemansa jälkeen kaikki piirustukset takavaroikoitiin-Z> yleisen turvallisuuden periaatteella. No piirustuksia on Vatikaanin lisäksi myös huipputieteen käsissä . Nykyisin myös lähes normaalien ihmisten mielessä, joilla on tarvittavaa teknishengellistä perustietoa. Maailman johtava "siviili" tutkija on valokuvaaja Steven Huff, (Us. Phoenix Arizona ) joka on omistautunut alalle jo melkein 10-vuotta. Käy siis katsomassa viimeisin keskustelutekniikka YouTubesta: Huffparanormal

    • Anonyymi

      Minä kokeilin sitä lapsena veljeni kanssa, ja hyvin pian poksahti vanhanaikainen lamppu katossa ja sammui. Pelästyimme ja lopetimme heti touhumme. Carl Jung kokeili samaa myös, ja häneltä halkesi tammipöytä.

    • Anonyymi

      Olen kuullut juttua omalta äidiltäni, että muuan tyttöporukka kokeili ja sai oikeat vastaukset, siihen mitä kysyivät, mutta tälle porukalle kävi huonosti.

    • Älkää vaparit lähtekö mukaan tähän lautapeliin, jossa lasi liikkuu kirjainten päällä. Spiritismiä.
      Sillä on mahdollisuus saada yhteys henkimaailmaan, niinkuin sanoit.

      Michael Buschman on kirjoittanut tästä asiasta kirjan:
      "Kuka lasia liikuttaa?"

      Kustantaja: Päivä Oy

    • Anonyymi

      Ihmiset sitä lasia liikuttaa, eikä mikään muu. Jos joku henki liikuttaisi, käsiä ei tarvittaisi. Suurin vaara tuossa on oma mieli, suggestiot, pelot jne.

      • Juuri näin. Onko muuten noita lautoja vielä oikeasti käytössä missään? En muista vuosikausiin nähneeni mitään juttua.


      • Anonyymi

        Ei, vaan lautapeleissä lasi liikkuu tietääkseni itsestään ilman käsiä.
        En tosin ole pelannut sitä peliä enkä varmasti pelaa.
        Perkeleellisten pahojen henkien toimintaa.
        Älkää kokeilko !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei, vaan lautapeleissä lasi liikkuu tietääkseni itsestään ilman käsiä.
        En tosin ole pelannut sitä peliä enkä varmasti pelaa.
        Perkeleellisten pahojen henkien toimintaa.
        Älkää kokeilko !

        Köh. Lasi ei liiku itsellään. Kaikkien tulee laittaa kädet siihen päälle sen vuoksi, että muuten lasi ei liiku. Kyseessä on nk. ideomotorinen liike.


    • Anonyymi

      Kyllä seuraa elinikäinen onnettomuus, jos sellaista pelaa. Sen toimivuutta ei kannata kokeilla. Se toimii, jopa yksin pelaten , mutta seuraus on satanismi, henkivallat pahat, ja onnettomuudet. Myös menee ihmissuhteet niihin joiden kanssa pelaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      24
      4515
    2. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      100
      3119
    3. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      206
      2964
    4. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      54
      2570
    5. 80
      1338
    6. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      65
      1086
    7. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      26
      1020
    8. Leo Meller on kuollut

      Mtä sääntöjen vastaista Mellerin kuolemassa?
      Helluntailaisuus
      119
      956
    9. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      50
      828
    10. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      115
      820
    Aihe