Jeesuksesta oppia

Jos Päkä tuomitaan vihapuheesta vankilaan, kuka tulisi parlamenttiin häntä paikkaamaan eli pitäisikö päästää vapaalle ettei jouduttaisi ojasta allikkoon. Suo siellä, vetelä eduskunnassa. Mitä Raamattu sanoisi vihapuheesta ja kansankiihotuksesta, onko se oikein?

7

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kansanedustajalla on olemassa varaedustaja. Päkälläkin. Eikä sen varaedustajan nimi ole Jeesus. Edes Päkällä.

      Jos oikeasti haluat tietää kuka on Päkän varaedustaja niin se löytyy eduskunnan sivuilta. Kävin katsomassa sen ja nyt myös tiedän kuka sen on.

      Joten jätän teille kotitehtäväksi selvittää sen samasta lähteestä.

      Vinkiksi osoitteen annan osoitteen https://www.eduskunta.fi/fi/Sivut/default.aspx

      Päkän rangaistushan on vielä auki. Hänen oma toiveensa asiassa on että hänet tuomittaisiin ristiriipuntaan crusifiksin muotoiseen teilipuuhun ja että se teilipuu asennettaisiin eduskuntasalin takaosaan.Sieltä hän saisi huudella kommenttejaan eikä edes puhemies pystyisi poistamaan häntä sieltä koska hänhän kärsii siellä jumallista rangaistusta. Uhriutumisesta pitää repiä kaikki irti sillä se saattaa olla ratkaisevaa päätettäessä äänistä tiukissa maakunnissa.

      • Anonyymi

        Koko juttu on vielä auki ja sinä jo pohdit rangaistuksia. Tulet muuten pettymään.....


    • Anonyymi

      Tuskin ketään yhtä pätevää löytyy.
      Pyhä henkikin on hukassa tai rikki kun on kristikunnan päästänyt hajoamaan.
      Ja tuskin Jeesus itsekään osaa tulkita Raamattua Päkän veroisesti.

    • Anonyymi

      Jos Suomen luterilaisesta kirkosta ei löydy Raamatun asiantuntijaa, niin katolisella kirkolla ja ortodoksisilta patriarkaateilta löytyy huippuasiantuntijoita selittämään Raamattua ja Raamatun tulkinnassa tapahtuneita muutoksia aina alkukirkon ajoista nykypäivään.

    • Anonyymi

      Päkän työtä jatkamaan sopisi parhaiten joku helluntailainen lahkolainen. Päkä ei itsekään ole vaikuttanut pitkään aikaan enää kristillisdemokraatilta, enemmänkin lahkolaiselta.

      • Puhutaanko nyt siitä lahkolaisuudesta enemmänkin🤓 mitä sinä sillä tarkoitat ja miten itse siitä eroat ❓


    • Anonyymi

      Nämä huutelijat eivät tiedä yhtään mitään mistään Raamatun asioista j a kaikkein vähiten jostain lahkoasioista.

      kunhan ovat kotonaan kuulleet vanhempiensa puheita, elleivät sitten ole niitä kolmannen polven homoja, he ovat kuulleet sieltä hevosmiesten kuppilasta nämä tärkeimmät Raamatun oppikappaleet ja painaneet ne syvälle sinne pikkuaivojensa takaosaan eli haihtumattomaan muistiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      86
      5381
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      74
      4719
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      131
      4670
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      370
      2114
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      97
      1756
    6. Paljonko sinulla ja kaivatullasi on ikäeroa??

      Ikä on vain numeroita 😁
      Rakkaus ja rakastaminen
      99
      1627
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1507
    8. 356
      1222
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      58
      1054
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1021
    Aihe