Jos Päkä tuomitaan vihapuheesta vankilaan, kuka tulisi parlamenttiin häntä paikkaamaan eli pitäisikö päästää vapaalle ettei jouduttaisi ojasta allikkoon. Suo siellä, vetelä eduskunnassa. Mitä Raamattu sanoisi vihapuheesta ja kansankiihotuksesta, onko se oikein?
Jeesuksesta oppia
7
115
Vastaukset
- Anonyymi
Kansanedustajalla on olemassa varaedustaja. Päkälläkin. Eikä sen varaedustajan nimi ole Jeesus. Edes Päkällä.
Jos oikeasti haluat tietää kuka on Päkän varaedustaja niin se löytyy eduskunnan sivuilta. Kävin katsomassa sen ja nyt myös tiedän kuka sen on.
Joten jätän teille kotitehtäväksi selvittää sen samasta lähteestä.
Vinkiksi osoitteen annan osoitteen https://www.eduskunta.fi/fi/Sivut/default.aspx
Päkän rangaistushan on vielä auki. Hänen oma toiveensa asiassa on että hänet tuomittaisiin ristiriipuntaan crusifiksin muotoiseen teilipuuhun ja että se teilipuu asennettaisiin eduskuntasalin takaosaan.Sieltä hän saisi huudella kommenttejaan eikä edes puhemies pystyisi poistamaan häntä sieltä koska hänhän kärsii siellä jumallista rangaistusta. Uhriutumisesta pitää repiä kaikki irti sillä se saattaa olla ratkaisevaa päätettäessä äänistä tiukissa maakunnissa.- Anonyymi
Koko juttu on vielä auki ja sinä jo pohdit rangaistuksia. Tulet muuten pettymään.....
- Anonyymi
Tuskin ketään yhtä pätevää löytyy.
Pyhä henkikin on hukassa tai rikki kun on kristikunnan päästänyt hajoamaan.
Ja tuskin Jeesus itsekään osaa tulkita Raamattua Päkän veroisesti. - Anonyymi
Jos Suomen luterilaisesta kirkosta ei löydy Raamatun asiantuntijaa, niin katolisella kirkolla ja ortodoksisilta patriarkaateilta löytyy huippuasiantuntijoita selittämään Raamattua ja Raamatun tulkinnassa tapahtuneita muutoksia aina alkukirkon ajoista nykypäivään.
- Anonyymi
Päkän työtä jatkamaan sopisi parhaiten joku helluntailainen lahkolainen. Päkä ei itsekään ole vaikuttanut pitkään aikaan enää kristillisdemokraatilta, enemmänkin lahkolaiselta.
Puhutaanko nyt siitä lahkolaisuudesta enemmänkin🤓 mitä sinä sillä tarkoitat ja miten itse siitä eroat ❓
- Anonyymi
Nämä huutelijat eivät tiedä yhtään mitään mistään Raamatun asioista j a kaikkein vähiten jostain lahkoasioista.
kunhan ovat kotonaan kuulleet vanhempiensa puheita, elleivät sitten ole niitä kolmannen polven homoja, he ovat kuulleet sieltä hevosmiesten kuppilasta nämä tärkeimmät Raamatun oppikappaleet ja painaneet ne syvälle sinne pikkuaivojensa takaosaan eli haihtumattomaan muistiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2131413- 961266
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan31047Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle15951Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9918Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86890- 32820
Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.58814T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37748Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44744