Linnan juhlien teema 2019 ns. vastuullinen media?

Linnan juhlien 2019 teema: kutsuvieraina henkilöitä, jotka edistävät luotettavan tiedon levittämistä

Tänä vuonna presidentti Niinistö ja rouva Jenni Haukio haluavat huomioida henkilöitä ja instituutioita, jotka toiminnallaan edistävät luotettavan tiedon välittämistä ja yhteiskunnallista keskustelua.

”Jokainen voi osaltaan edistää kunnioittavaa keskustelukulttuuria sekä vahvistaa luottamusta tietoon ja asiantuntijuuteen, ja mikä olennaisinta, pysyä totuudessa. Tämä rakentaa luottamusta”, Niinistö sanoo.

Presidenttipari kutsuu Linnaan noin 1 700 eri tavoin ansioitunutta suomalaista.

HS 30.10.2019

5

195

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pistämmekö veikaten. Saako Antti Heikkilä kutsun?

      • Anonyymi

        Heikkilä on poppamies ja häntä edustaa taas muutama nunnukka-asuun pukeutunut valittaja lapista.


    • Anonyymi

      Huuhaastudiolaiset ainakin ovat saaneet kutsun. Nyt sitten jännätään joutuu polpo ulostamaan heidät taas kesken illan?

    • Anonyymi

      Aika hiljaiselta voi linnanjuhlissa näyttää jos tällaisia tiedonvälittäjiä etsitään.

    • Ilman Junes Lokan ja Sebastian Tynkkysen sinnikästä työtä tiedonvälittäjänä suomalaisia ei olisi informoitu (varoitettu) mm. Oulun lapsiin kohdistuneista seksuaalirikoksista ja groomingista.

      Tynkkystä ei valitettavasti voi jättää kutsumatta Linnaan, mutta Lokkaa ei ehkä näy.

      Mitäs tuumaatte, vilahtaako Ylen luottoääni Matti Rönkä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      411
      1703
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      293
      1132
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      86
      955
    4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      926
    5. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      55
      858
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      809
    7. 60
      790
    8. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      75
      787
    9. 62
      773
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      65
      756
    Aihe