Koska ensi vuoden veroja voisi maksaa. Voiko saada henk kohtaisen verotilin, minne voisi omassa tahdissa maksaa veroja aina kun löytyy ylimääräistä rahaa. Näin ei olisi riippuvainen eräpäivistä. Se olisi hyvä juttu. Mutta koska nuo ensi vuoden ennakkoverot ilmotetaan maksuun?
Koska ennakkoveroja v 20 voi maksaa?
Anonyymi
3
141
Vastaukset
- Anonyymi
Itse mietin, että jos on postilakko niin veroläpyskät jääpi tulematta ennen tammikuuta. Maksut siirtynee hamaan tulevaisuuteen.
- Anonyymi
Ne on ne läpyskät nykyään pdf:nä omaverossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne on ne läpyskät nykyään pdf:nä omaverossa.
Entäs jokunen paperilasku mitähän maksuliikenteelle tapahtuu, jos posti ei kulje. On joitain maksuja kun vielä tulee kirjeitse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544736
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1724286- 673902
- 1273882
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493681Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793508- 983051
- 542895
- 252726
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152460