Demarit ja Vasemmisto on aina antanut tukensa lakkolsisille

Nyt tukea ei ole tullut tästä suunnasta, mikä siinä nyt mättää.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näinkö tämä hallitus kohtelee pienipalkkaista duunaria ei olisi koskaan uskonut että pienipalkkainen postin työntekijä näin unohdetaan, hävetkää jos osaatte.

Äänestä
  • Pääministeri otti kantaa postilaisten uhkaamaan lakkoon,nyt lakko on päällä eikä anneta mitään kommenttia hallituksen suunnalta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pääministeri otti kantaa postilaisten uhkaamaan lakkoon,nyt lakko on päällä eikä anneta mitään kommenttia hallituksen suunnalta.

    Yleislakko päälle ja tämä hallitus vaihtoon ei tunareita tarvita maata johtamaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yleislakko päälle ja tämä hallitus vaihtoon ei tunareita tarvita maata johtamaan.

    No tulihan tuota taas tukea maan suurimmalta työväenpuolueelta, hurraa!

    Äänestä

Tulihan sitä tukea ja Postin johto nöyrtyi.

Äänestä
  • Lupasko vappuhenkilö taas parin tonnin könttää

    Äänestä

Persut ainakin olivat "suurimpana työväenpuolueena" hiljaa kuin kusi sukassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt tukea ei ole tullut tästä suunnasta, mikä siinä nyt mättää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu