Huomenna minulla on edessäni haasteellinen päivä. Henki nostaa sielussani rukouksen mielialan ja haluan jakaa rukoukseni hetken kanssanne, hyvät palstalaiset. Kuten Herrammekin aikana voimme mekin halutessamme kattsoa vuorokauden alkavan ehtoosta ja virittää sielussamme rukouksen uudelle päivälle. Rukoilen kanssanne vanhan rukouksen sanoin voimia tulevalle vuorokaudelle:
"Herra, suo minun rauhallisin mielin kohdata kaikki, mitä päivä tuo tullessaan. Suo minun varauksetta antautua sinun tahtoosi. Opasta ja tue minua kaikessa, päivän jokaisena hetkenä.
Saanpa päivän mittaan millaisia uutisia tahansa, opeta minua ottamaan ne vastaan tyynin sydämin ja järkkymättömän varmana, että kaikessa tapahtuu sinun pyhä tahtosi.
Kaikessa, mitä sanon ja teen, johdata ajatuksiani ja tunteitani. Ennalta aavistamattomissa tilanteissa auta minua muistamaan, että kaikki on sinun lähettämääsi.
Opeta minua olemaan suora ja rehellinen perheenjäseniäni kohtaan, etten saattaisi ketään levottomaksi enkä aiheuttaisi kenellekään mielipahaa.
Herra, anna minulle voimaa kantaa tänään uupumukseni, anna voimaa kohdata päivän jokainen tapahtuma. Ohjaa tahtoani ja opeta minua rukoilemaan, uskomaan, toivomaan, antamaan anteeksi ja rakastamaan.
Aamen. "
Rukous levolle käydessä
21
69
Vastaukset
- Anonyymi
Mene nukkumaan ja valmistaudu huomiseen, mutta älä höpötä joutavia.
Hyvää yötä.- Anonyymi
oletpa tyly, miksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
oletpa tyly, miksi?
Mene sinäkin nukkumaan äläkä horise.
Rukoilen tämän vanhan rukouksen kanssanne tänäkin iltana. Siunausta!!!
Tervehdys Sinulle pitkästä aikaa 🙏
taskuttäynnäkiviä kirjoitti:
Tervehdys sinullekin ja Jumalan siunausta!!!
Samaa pyydän sinulle 🙏
- Anonyymi
Se on kivitasku eli anarkisti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on kivitasku eli anarkisti.
se on e-tässä-moi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
se on e-tässä-moi
Ei oo, e-t-m on homottaja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei oo, e-t-m on homottaja.
Jos e-t-m on tullut uskoon?!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei oo, e-t-m on homottaja.
Aivan kuten tämä kivitaskukin.
- Anonyymi
aikas huono rukous ei ylistystä
- Anonyymi
Kaunis rukous mutta minä luen aamu rukoukset aamulla.
- Anonyymi
Levolle laske luojani debiili ole suojani sairaalaan ota tykösi.
Minäkin muistan minulle lapsena erään jo kauan kuolleena olleen sanat. Äh puh Pentti, työnnä vielä sentti.
- Anonyymi
Rukous on itsetyydytystä. Jatka reilusti vaan.
- Anonyymi
Kivitaskun tuntomerkit:
tunnetaan hermojavihlovasta äänestään, jossa yhdistyvät kimeä huuto eriiiiik - a, eriiik - a, eriiik- a ja päättyen moittivasävyiseen säksätykseen moi - moi - moi- moi...
toisin kuin nimestä voisi päätellä kivitaskulla ei ole yleensä kiviä taskussa, mutta lähes aina herne sieraimessa. västäräkistä kivitaskun erottaa helposti liikkumista tarkkailemalla. siinä missä västäräkki viipottaa innokkaasti pyrstöllään nakkelee kivitasku yleensä kopeasti nskojaan.- Anonyymi
No heko - heko...
- Anonyymi
kivitaskun lyhenne on myös poikkeuksellinen eli
e - t - m - Anonyymi
Uhattuna tai piileskellessään toimii lailla kameleontin, paitsi ei vaiha väriään vaan ääntelyään. Halutessaan olla huomaamaton kivitasku huhuilee peeee - veeeeeeee - veeeeeeee.....
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222908Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A102022Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.621897Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom711819Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell991762Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1211694Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761523Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001255Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141252Grillit kylällä
Joko on testattu uudet grillit Best Hamburger ja Xmeal, kumman hampparit menee jat.koon?391209
