Pääseekö joku muu rekkaroitu kehumaan mitä tahansa viersiä?
Minusta on kiva kehua omia ja muiden ydinvoiman vastustajien viestejä :).
Tiedoksi @Suomi24
En pääse kehumaan ketään :)
6
341
Vastaukset
- Anonyymi
Oma kehu haisee, kertoo vanha sananlasku. Ja tollojen viestien kehuminen on osoitus aika täydellisestä vihersokeudesta.
"Oma kehu haisee, kertoo vanha sananlasku. Ja tollojen viestien kehuminen on osoitus aika täydellisestä vihersokeudesta."
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16123147/en-paase-kehumaan-ketaan-)#comment-99711949
Tollottelu, tolloksi haukkuminen, on osoitus lausujansa heikkoudesta.
Nimimerkki NoinOn toi tollottelun molemmille energiapalstoille, tietenkin ns. "ylläpidon" suosiollisella myötävaikutuksella.
Tollottelun juuret voi löytyä tästä vanhasta tiedosta:
" Vuonna 1958 Atomienergian käytön mielenterveyskysymyksiä käsittelevä tutkimusryhmä suositti WHO:lle antamassaan raportissa, että tyydyttävin ratkaisu atomienergian rauhanomaiseen käyttöön tulevaisuudessa olisi sellaisen uuden sukupolven syntyminen, joka olisi oppinut tyytymään tietämättömyyteen ja epävarmuuteen.
(Euroopan unionin virallinen lehti 10.7.2003)
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2003:161E:0127:0128:FI:PDF
(Linkin toiminta tarkistettu 8.9.2019)
"
Tiedoksi @Aller
- Anonyymi
Minä siitä kehumisesta niinkään mutta onko sinulla jotakin sanottavaakin palstan aiheeseen liittyen? En siis tarkoita vanhojen viestin kopioimista vaan ihan jotakin uutta, joka liittyisi ydinvoimaan.
Omien viestien kehuminen on eräänlaista itsetyydytystä. Fiksusti tehdyissä foorumisoftissa se on estetty. - Anonyymi
Ei ole. Täydellistä vihersokeutta asiatiedolle ja kyvyttömyyttä aitoon keskusteluun.
- Anonyymi
Minkälainen luonne on henkilöllä joka kehuu omia viestejään?
- Anonyymi
Megalomaaninen: Luulee omia viestejään ainutlaatuisisksi ja ikuisen näkyvyyden ansaitseviksi. Räikeä ristiriita todellisuuden kanssa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?772822Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,282547Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville472341Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122054Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1101559- 1671403
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa281082- 521072
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15856Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois110834
