Vanki puukotti toista Riihimäen vankilassa

Anonyymi

"Poliisi tutkii tapausta tapon yrityksenä. MTV Uutisten tietojen mukaan uhria lyötiin teräaseella rintaan.

Poliisista kerrotaan, että esitutkinta on alussa. Sekä uhri että epäilty ovat 25-30 -vuotiaita. Motiivista ei ole tietoa".

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/vanki-puukotti-toista-riihimaen-vankilassa-loi-uhria-teraaseella-rintaan/7624138

MTV Uutisten tietojen mukaan sen paremmin epäilty kuin uhrikaan eivät kuulu niin sanottuihin liivijengeihin.

Puukotukset ovat Riihimäen vankilassa suhteellisen harvinaisia. Viime aikojen vakavin teko tapahtui kesällä 2014, kun kaksi vankia tappoi keittiöveitsellä vangin. Uhri istui elinkautista Hakunilassa 2011 tekemästään perhemurhasta.

2

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No joko terrori-iskut on levinneet vankiloihinkin Suomessa ?

    • Anonyymi

      ovelia veikkosia, lisäävät hotellilomansa pituutta
      ja varmuuden vuoski tytöt odottelee ulkona turvaverkkona kera muiden morlokkien

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      91
      4453
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      232
      1739
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1440
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1140
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      330
      1072
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1060
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1029
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      141
      982
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      944
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      99
      933
    Aihe