Hyvä, kun Hesarin ja EU-lehden jakelu hoidetaan yritysten kanssa, jotka hoitavat asiat. Tarjouslehtisetkin tuli perille. Kiitos.
Säälittävää nurinaa postilaisilta, jotka mankuvat vanhoja aikoja, kun valtion virkamiehinä viettivät tolkuttoman pitkiä lomia. Korkea aika saada siihenkin rätinki. Ei ole mitään järkeä maksaa ylipitkistä lomista. Valtion virastossa on pitkät lomat, mutta yrityksissä ei sellaisia ole. Posti on nyt yritys muiden joukossa.
Lehti tulee, EU tulee ja mainokset. Loistavaa.
Anonyymi
1
67
Vastaukset
- Anonyymi
Västra Nyland tuli tänä aamuna. Hyvä niin.
Työt eivät ole koskaan lakossa. Töitä saa aina tehdä. Jotkut ihmiset lakkoilevat, kun eivät kykene muuten itseään ilmaisemaan. Järki on loppunut kesken. Lakkoilu on henkistä väkivaltaa. Se on kiristämistä ja uhkailua. Niin se on. Mikä ero on moottoripyöräjengeillä ja liivijengillä, jonka liivissä lukee lakkovahti? Sanopa se.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20711913- 298218
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.596323Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1775247- 574978
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai504518Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1184432- 1193926
- 823425
- 531967