https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/f153282a-e841-4340-bbe6-9a889f43c96a
"SDP:n puoluesihteeri Antton Rönnholm sanoo, ettei puolueessa tiedetty asiasta mitään ennen keskiviikkoa ja Iltalehden uutista, jonka mukaan Husu Hussein on tuomittu kolmesta petosrikoksesta."
Eiköhän Rönholmilla olisi ollut melko kaaitanen homma tarkistaa husun rikosrekisteri? Syytä ainakin olisi ollut koska ukko on noin epäilyttävn näköinen!!!!!
Late Lapista.
DEMAREISSA EI TIEDETTY????"
7
150
Vastaukset
- Anonyymi
Kumpi Rönnholm vai husu?
- Anonyymi
Olettaisin et molemmat?
Ja olipa ULLATUS! et sarjavalehtelija Husu kerto ”afrikkalaista totuutta”? :)
Mut: Eiköhän se Husun poliittinen ura ollu sitten siinä? Ei voi enää MITENKÄÄN löytyä Suomesta - ainakaan laitoshoitojärjestelmän ulkopuolelta - niin typerää ihmistä, joka tota enää äänestäis edes Vuoden valehtelijaks!
- Anonyymi
Noin hölmöt ja helposti vedätettävät päättäjät vastuuseen ja vaihtoon. Se on ainoa keino pitää tarvittavaa kuria. Muuten tämän maan hallitukset tekevät jatkuvasti liian kalliita töppäyksiä !
Niinpä! Joskus vaikuttaa siltä että koko poliittinen päättäjä sakki sairastaa pitkälle kehittynyttä jakomielitautia!
Late Lapista.
- Anonyymi
Ja juuri kun uskoimme, ettei Husu voisi enää enempää ajaa itseään poliittiseen hirteen, niin Da, Daa! Ja taas valehtelua a la Husu. Jätti sitten tällaisen pienen yksityiskohdan ilmoittamatta. SDP taitaa olla pelkkä rikollisten mamujen poliittinen turvasatama? Nyt voivat demuäänestäjät olla entistä tyytyväisempiä...vai kuinka? Ja seuraavat kannatusluvut ...please!
- Anonyymi
Ja vielä loikkarikin! Valehteleva petostehtailija, jolla saattaa olla radikaalit tarkoitusperät yhteiskuntamme rapauttamiseksi keksittyä rasismia apuna käyttäen. Aika vaarallinen vekkuli - tyypillinen nykydemari.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1764987Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184376Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993097Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2522947Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432882- 522501
- 271919
- 221737
- 341733
- 651709