https://yle.fi/uutiset/3-11064404 MTV siirtyy Telian omistukseen. Euroopan komissio antoi kaupalle hyväksynnän.
Nyt se on varmaa: MTV siirtyy Telian omistukseen
16
226
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä varmasti oli vaikka Bonnier kiisti huhut.
- Anonyymi
https://yle.fi/uutiset/3-7076341 Keväällä 2014 uutisoitiin Elisan olevan kiinnostunut MTV:n ostamisesta. Bonnierin silloinen hallituksen puheenjohtaja Carl-Johan Bonnier kiisti huhut.
- Anonyymi
Ei tarvitse samasta asiasta useaa aloitusviestiä, sitäpaitsi itse kirjoitin aiheesta jo maanantaina kun asia selvisi Telian tiedotteesta:
https://www.telia.fi/telia-yrityksena/medialle/epress?articleId=3969e92f-b04b-4af1-a0ad-90d4f00821a6- Anonyymi
Korjaan itseäni, siis kirjoitin tänne Digi-tv osastolle samasta asiasta jo tiistaina, en siis maanantaina.
- Anonyymi
Lisäys vielä omaan viestiini, tässä on tuo tiistaina kirjoittamani aloitus:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16122404/telian-ja-bonnierin-mtv-ja-c-more-kauppa-etenee - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lisäys vielä omaan viestiini, tässä on tuo tiistaina kirjoittamani aloitus:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16122404/telian-ja-bonnierin-mtv-ja-c-more-kauppa-eteneeBerner myönsi valtion rahoista tukea 3 miljoonaa MTV3 uutisille. Vieläköhän valtio tukee edelleen kun omistus vaihtui Ruotsiin. Jos, niin on kyllä räävitöntä yhteiskunnan verovarojen haaskausta !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Berner myönsi valtion rahoista tukea 3 miljoonaa MTV3 uutisille. Vieläköhän valtio tukee edelleen kun omistus vaihtui Ruotsiin. Jos, niin on kyllä räävitöntä yhteiskunnan verovarojen haaskausta !
MTV:n omistus on ollut Ruotsissa jo vuodesta 2007 alkaen, Bonnier on omistanut siitä alkaen MTV:n ja Bonnier on ruotsalainen yritys.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Berner myönsi valtion rahoista tukea 3 miljoonaa MTV3 uutisille. Vieläköhän valtio tukee edelleen kun omistus vaihtui Ruotsiin. Jos, niin on kyllä räävitöntä yhteiskunnan verovarojen haaskausta !
Ja lisätään vielä sekin että Berner sai paljon pahaa aikaan Suomessa ministerinä ollessaan ennenkuin häipyi Ruotsiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
MTV:n omistus on ollut Ruotsissa jo vuodesta 2007 alkaen, Bonnier on omistanut siitä alkaen MTV:n ja Bonnier on ruotsalainen yritys.
MTV:n omistus on ollut Ruotsissa jo vuodesta 2005 alkaen, Bonnier ja Proventus ovat omistaneet MTV:n. Proventus myi osuutensa Bonnierille vuonna 2007.
- Anonyymi
Kuinka lähi iäisyys näkyi Bonnierin ohjelmissa esim Salkkarit jota en koskaa ole katsonut? Bonnier kuuluu globalistien agenda ketju monen muun median tavoin ym..
- Anonyymi
Toivottavasti Telia on hereillä antaa potkuja muutamalle venäjämieliselle toimittajalle joista pahimpana Mari Karppinen.
- Anonyymi
Potkut saisi antaa koko MTV3:n uutistoimitukselle koska selvästi kokoomusmyönteinen! Mun mielestä maikkari ei saisi olla puolueellinen mihinkään suuntaan, sama tietysti koskee myös muita medioita.
- Anonyymi
Potkut saisi antaa koko MTV3:n uutistoimitukselle koska selvästi kokoomusmyönteinen! Mun mielestä maikkari ei saisi olla puolueellinen mihinkään suuntaan, sama tietysti koskee myös muita medioita. Uutistoimitusten tulisi olla täysin puolueettomia.
- Anonyymi
Alma Median omistuksessa MTV3, Sub ja Radio Nova olivat vuoteen 2005, jolloin Bonnier osti yhdessä Proventuksen kanssa MTV3:n.
- Anonyymi
Koko Suomen merkittävä media on nyt Ruotsin hallussa loistavaa AliSuoriutujat
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 232411
- 951536
- 1181274
- 751130
Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?
HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa18969- 52862
Julkisuuden henkilön päiväin päätös
Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa249861Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo19840MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil209840- 34795