Ideapark seinäjoki

Ei nyt mitään maata mullistavaa. Kyllä joskus toistekin menen käymään. Mutta vakituista kauppapaikkaa ei ainakaan itselle tule. Rahaa meni 8, 90 euroa.
10246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eikös siellä olisi ilimankin selevinnyt käynnillään, mitä nyt vähän olis hiekkaa kulettanut sisälle

Äänestä
  • Pääsin viellä halvenmalla, ei mennyt euroakaan.

    Äänestä

Tulipahan käytyä. Eihän tuolta osannu ostaa yhtään mitään, liian hieno paikka tämmöiselle maalaiselle. Oli pakko mennä sopurahaan ostelemaan, jotenkin paljon kotoisampi tunnelma siellä, ja tavaraakin vaikka mitä.

Äänestä
  • Saattaa olla että suurin voittaja onkin sopuraha auts ei saa sanoa

    Äänestä

Mihinä se isoo täytekkakku oli, en nähnyt mitään.

Äänestä
  • se oli syäty jo

    Äänestä

Ideapark näytti tyhjänneen Ilmajoen kauppojen pihat.
Taitaa olla niin että Ideaperkista on tulossa koko Ilmajoen kappapaikka.
Tosi kätevää poiketa siinä samalla kun Seinäjoelta tulee töistä.

Äänestä

Joo pitäkääs ilmajokiset omanne, jotei talutusnuora jannut rupee teitä kuletelemmaan

se ei oo häävistä kulkea kuletusnarussa

Äänestä
  • Viikon viihdepläjäys oli se kyläkauppiaan mussutus todella viksua

    Äänestä

Paljon puhuttu päästöasia kiinnostaa tässä hulinassa. Olis mielenkiintoista kuulla paljonko on tullut betonista, asfaltista, maansiirtotöistä ym liikenteestä CO2-päästöjä. Citarikin on jo valmiiksi rakennettu vieressä. Turhuuden markkina. En varmaan edes yritä ahdistua dieselautosta....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei nyt mitään maata mullistavaa. Kyllä joskus toistekin menen käymään. Mutta vakituista kauppapaikkaa ei ainakaan itselle tule. Rahaa meni 8, 90 euroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu