Jehovan todistaja rähisi jäähallissa

Anonyymi

Kotijoukkueen kannattajaksi paljastunut kastettu veli huusi ruokottomuuksia tuomarille. Kyse oli alasarjan ottelusta. Erätauolla kävi ilmi että järjestysmies joutui poistamaan murisevan saarnamiehen ovien ulkopuolelle ulos hallista jäähtymään.

Yleisö ällistyi kun kolmannessa erässä sama ukko istui katsomon sivulla toisista erillään yksin ja rauhoittuneena. Järkkärikin tuumasi että olkoon siellä, jos käyttäytyy jatkossa herrasmiesmäisesti.

2

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se on meidän sarjajärjestelmässämme niin, että todistaja tulee paikalle ainoastaan tuomarin kutsuessa. Enää ei tarvitse todistajankaan vannoa käsi Raamatun päällä kuten ennen, joten heidänkin käytös on vapaampaa. Tässä tapauksessa todistaja oli ensin tullut sisään tuomarin kutsuessa ja kertoi totuuden näkemästään. Tämän jälkeen hän poistui ja seurasi lopun yleisönä.

    • Anonyymi

      Paloihan Jeesuksellakin, ainakin kerran, päreet temppelin portailla. Juutalaiset olivat ryhtyneet tekemään pisnestä temppelin portailla. Jeesus meni paikalle ja paiskoi kohta pöytiä ympäriinsä temppelin aukiota.
      Jeesuksen mielestä oli syntiä pisneksen teko temppelin portailla, ja muutenkin.
      On arveltu, että Jeesus oli maailman ensimmäinen kommunisti.
      Jeesuksen temppuiluja ei aikalaiset " järjestysmiehet " kauaa hyvällä katselleet.
      Pistivät piruparan ristille roikkumaan.
      Ei Jeesus sielläkään helpolla kuulijoitaan päästänyt. Huuteli vaan, että: Tehkää perässä. Yhtä tyylipuhdas ristiriipunta.
      Tuollaisia hän siellä riipuksissa huuteli.
      Oli kyllä kova jätkä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      107
      1644
    2. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      202
      1329
    3. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1306
    4. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      196
      1141
    5. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1049
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      142
      1049
    7. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      1019
    8. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      33
      872
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      74
      859
    10. Leton rannan kakat - hys hys hiljaa!

      Hienolle rannalle on jostain ilmeisen selvästi tullut ulostusjätteitä. Mistään tutkimuksista ei ole vielä tietoa ja kuka
      Kalajoki
      61
      740
    Aihe