Rotujen sekoittaminen

mustia pilviä taivaanrannassa

Koskaan aikaisemmin ihmiskunnan historiassa ei ole suoritettu vastaavanlaista rotujen sekoittamisoperaatioita, mitä me eurooppalaiset olemme viimeisten 30 vuoden aikana joutuneet todistamaan. 10 % ruostalaisista on tällä hetkellä ulkomaalaisperäisiä ihmisiä, ei-eurooppalaisia. Ja lisää tulee koko ajan. Nämä ihmiset tulevat ei-länsimaisista kulttuureista ja he eivät ole sopeutuneet missään paikallisiin oloihin; mitä se sopeutuminen edes tarkoittaa? Eurooppaan tulee vuosittan satoja tuhansia afrikkalaisia ja muita maahanmuuttajia. Näistä suurin osa on muslimeja.

Milloinkaan aikaisemmin historiassa ei ole koettu tällaista eri rotujen sekoittamista. On selvää, että nyt siniset silmät, valkoiset hiukset tai mitkä tahansa mille tahansa rodulle tyypilliset piirteet alkavat sekoittua ja ne menettävät ominaisluonteensa, koska niin monta ja niin erilaista rotua sekoitetaan keskenään. Lopputulos ei voi olla kaunis. Afrikkalaisten kauniit piirteet, niin kuin myös eurooppalaisten kauniit piirteet tuhoutuvat ja tilalle tulee jotain sekamelskaa. Taiteessakin ollaan havaittu, että eri värien sekoittaminen tuottaa vain epämääräistä ja rumaa jälkeä. Sitä tulee myös tästä rotujen sekoittamisesta seuraamaan Euroopassa. Tosin afrikkalaiset ovat turvassa, koska eurooppalaiset eivät tunkeudu heidän rotunsa asuinsijoille ja ala sekoittua heidän rotuunsa.

5

685

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cisma

      Todistatko kenties väitteesi?

      Kaiva vaikka esiin joku toosi ruma mulatin kuva, niin minä kaivan kymmenen kauniimpaa.

      • mustia pilviä taivaanrannassa

        se, että te luotte kohta uuden rodun, joka todellakin on sekamelskaa ja rumaa. On tietysti varmaa, että ihan minkän tahansa mulatin kuvan sinulle näyttäisin, niin sinä pitäisit sitä kauniina; onhan jokainen ihminen ainakin sisältä kaunis jne.


      • cisma
        mustia pilviä taivaanrannassa kirjoitti:

        se, että te luotte kohta uuden rodun, joka todellakin on sekamelskaa ja rumaa. On tietysti varmaa, että ihan minkän tahansa mulatin kuvan sinulle näyttäisin, niin sinä pitäisit sitä kauniina; onhan jokainen ihminen ainakin sisältä kaunis jne.

        Ketkä me? En ainakaan minä ole luomassa yhtikäs mitään.

        Niinhän sitä sanotaan, että kauneus on katsojan silmässä, eivätkä kauneusihanteet ole kaikkialla samanlaisia, ovat hyvinkin kulttuurista ja ajasta riippuvaisia. Jotenkin vain näyttää siltä, että nämä "sekarotuiset" ovat ulkoisesti melko hyvännäköisiä, sinun mielestäsi siis rumia, ei voi mitään.

        Juu, kaikkea paskoo täälläkin tulee jauhettua.


    • lazi

      "Taiteessakin ollaan havaittu, että eri värien sekoittaminen tuottaa vain epämääräistä ja rumaa jälkeä."

      ei sellaista ole havaittu taiteesta.

      Nythän meillä menee paremmin, kuin koskaan aikaisemmin. Tämä on juuri monikulturismin aikaansaannosta.

      Ehkä seuraava Albert on mulatti, sillä tästä sekoittumisesta sikiää uusi mutaatio, joka on tuleva hallitsemaan meitä.

      Mitie sitä.

    • Sellaisia ei olekaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2132
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1795
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1288
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      950
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      935
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      855
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      112
      762
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      719
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      706
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      689
    Aihe