Abdirahim ”Husu” Hussein teki rikosilmoituksen Jussi Halla-ahosta – poliisi ei aloita esitutkintaa.
Tutkinnanjohtajan mukaan asiassa ei ole syytä epäillä rikosta.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006307798.html
Tutkinnanjohtajan mukaan asiassa ei ole syytä epäillä rikosta.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006307798.html
Vastaukset 47
Vanhimmat
sen verran tyhmä tyyppi, että melkein luulisi töitä tekevän persujen hyväksi.. kukaties tekeekin.. tietämättään.. :)
tyhmyyden ja epäluotettavuuden ym. perikuva
Seuraavissa vaaleissa on persujen ehdokkaana, veikkaisin melkoista äänivyöryä, niin hyvää vaalityötä on persujen hyväksi tehnyt.
Husu ei taida seuraavissa vaaleissa olla enää ehdokkaana...ellei sitten virh-vas huoli sitä. Tosin ei vastaavaa hyötyä, sillä Husu tuhosi jo oman uransa. Husun kannattaa etsiskellä taksihommia ja jättää rasismimeuhkaaminen vähemmälle.....ja ainahan suomesta pääsee pois - emme pidättele täällä ketään.
Juu saaha se toki ehdokkaana olla missä vaa!
Mut mistäs löyät ne ÄÄNESTÄJÄT!? Ei taida ees Niuvanniemes olla nii hulluu ku tota enää äänestäis? :/
Ei ne kaikkein hulluimmat Niuvassa olekaan, kyllä ne löytyy ihan tuolta meidän pääkaupungista, vapaalla jalalla pyörivät ja aika iso osa jopa päättävissä elimissä.
Tulee mieleen eräs Josif , joka toimitti valtavasti aseapua SA:lle - jopa paikan päälle!!!
Paljonkos ajattelit veikata, ja taidat olla husun velipoika.
Kukaan taxi yrittäjä ei halua husua töihin.
Haluaakohan enää yleensä kukaan MUUKAAN yrittäjä?
Niinpä.
Otit sitten tosissasi:D
Ei se hyökkäys vaan aina ole paras puolustus.
Lapsellista touhua tuollainen husuttaminen.
Äänivyöry tulossa taas seuraavissa vaaleissa... tietäähän ne suomalaiset, millaisia äänestävät...
Media tekee itsestään pellen lööpittämällä tätä husua. Myös siltsun voisi jättää omaan arvoonsa.
No mediat ovat kuvitelleet myös saavansa kirjoitella Suomalaisia syyllistäviä rasisti haukkujaan ilman, että toimittajien tarvitsisi pelätä joutuvansa vastaamaan kirjoituksistaan kansalle.
Sitä saa mitä tilaa.
Joo. PS kiittää ja kumartaa.
Eiköhän jossain vaiheessa ääni muutu kellossa.
Tulevissa vaaleissa on fiksuilla nuorilla tuhannen taalan paikka nousta eduskuntaan PS listoilta.
Taisi tuo yksi suvakkien ja hyysärien epäjumala h..u, nyt kaatua ja täysin itsensä ansioilla.
Fiksummat ovat jo ajat siten tajunneet, että nykyisenlainen monikulttuurisuuden paapominen on sairas ideologia. Jäljet alkavat näkyä nyt myös kouluissa. Ruotsissa tilanne on jo katastrofaalinen.
Husu on ulosottokierteessä.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Ulosottokierre-Kohuvaltuutettu-Husu-Hussein-kierrattaa-matkyt-voudin-kautta-myos?utm_source=suomi24.fi&utm_medium=recommendation_widget
Ex valtuutettu Husu, ex poliitikko Husu...Nyt ja eritoten: UO-Hylkiö-Husu...ja tämäkin vielä. Tuo somppu vetää kyllä niin ennätyksiä itsensä upottamisessa, että....Salli mun nauraa ja vaikka et sallisi niin nauran sittenkin....paskaisella röhöllä.
Valeuutinen.
Kukaan fiksu nuori ei koske persuihin edes tikulla.
Kukaan itse itseään fiksuna pitävä omatekoinen vihervassariälykkö ei koske. Ja hyvä niin.
PS on nouseva ja ylevä, - Suomalainen poliittinen tervehenkinen ja eheyttävä aatesuunta. Se on jo koettu, nähty ja se tullaan näkemään järistyksenomaisena seuraavissa vaaleissa. Suomen kansa pyytää ellei jopa rukoile sitä koko ajan enemmän. PS on kestovaikuttaja Suomen poliittisella taivaalla ja PS on planeetta, jota edes EU ei enää voi sivuuttaa. PS on niin paljon enemmän!
menikö tikku pyllyyn vassarilla
Hulvattomat Husu-meemit leviävät sosiaalisessa mediassa
https://mvlehti.net/2019/11/13/hulvattomat-husu-meemit-leviavat-sosiaalisessa-mediassa/
Husulmaani pölli fillarin.
https://mvlehti.net/2019/11/14/husu-myllytys-karajaoikeuden-dokumentti-yli-30-vuoden-takaisesta-fillarivarkaudesta-leviaa/
Painuppas kusiaivo helvettiin sen kunnianloukkausnatsivalemediajulkaisusi kanssa.
... ja husulogiikalla kannatti nyt sössiä se sen viimenenkin tulonlähde, taksi-duuni! :/
Jokohan ulosottomies on kantamassa vesipiippua ulos asunnosta?
Mut+onneks+maasta+löytyy+paljon+näitä+*köh*+”epäfiksujakin”+nuoria!+:)
”Alle+35+vuotiaita+on+äänestysikäisestä+noin+26%,+ja+tuon+luvun+gallupin+perusteella+ylitti+selvästi+vain+Vihreät+(41%)+ja+Perussuomalaiset+(34%),+hännänhuippuna+oli+SDP+10%+osuudella.”
Punikkeja+taas+ei+äänestä+enää+kuin+mummot+ja+vaarit.
uli-ulituttaako? :D
”Hei DJ! Paas jotai musaa soimaan!”
”Oukki!”
Truth hurts
Eiköhän suomessa ole jo niin monta äänioikeutettua "husun" väristä että pääsee kevyesti eduskuntaan
No eiköhän nuo husun väriset ole näyttäneet, sen mitä husu arvopohjaa ne edustavat ?
Että silleen.
Husun+suojaväri+tuhoutui+viimmeistään+tällä+viikolla.+Kaikki+mikä+viittaa+nykysuomalaisessa+politiikassa+vähimmässäkään+määrin+muslimiin,+deletoituu+automaattisesti+heidän+omien+edesottamustensa+johdosta.+Husu+oli+musuradikaalien+negatiivinen+myyntitykki,+mutta+reisille+meni+100%.+Ei+jatkoon,+vaan+ulos+suomesta!
Husu on loistava mies, jota härnätään koska on ylivertainen kantasuomalaisiin verrattuna. Tulee menemään vielä politiikassa huipulle!
Juu ja Hitler oli kans hieno mies! *snif*
Ihan ikävä tulee! :(
No kyllä on loistava ja ylivertainen valehtelija = husuttaja. Tavallisiin rehellisiin kantasuomalaisiin verrattuna. Että silleen.
Eipä ole yhtään husutusta tämän päivän medioilla otsikoissa. Joko tuli mitta täyteen medioille viimeinkin lopettaa tuon husuttajan ylistäminen ja kehuminen ?
Husu ei edes tehnyt mitään pahaa eikä päästänyt 30000 paperitonta rajan yli. Epähuomiossa jos lipsauttaa pienen valkoisen valheen niin siitä ei pidä muuten hyvää ja rehellistä miestä tuomita. Husu tekee vielä vahvan paluun.
No nyt tuli sitä ihteään paksua HUSUA.
Eiköhän tuo ole korkeammalta taholta tullut määräys hiljentää kohu Hususta, annetaan pölyn laskeutua kunnes kukaan ei enää muista näitä valheita. Samoinhan tehtiin tämän toisen taatelin kanssa, eipä ole miehestä kuulunut aikoihin, nyt revitellään Siltsusta ettei vaan olla rasisteja.
Mutta kun niitä "pieniä valkoisia valheita" on niin paljon, että niistä onkin tullut jo musta möykky.
Juu tota vois kutsua jopa ”ylipaino-Husuks”?
Husuko ylivertainen? Eihän se osaa Suomen kieltäkään vielä yli 20 vuotisen loisimisen jälkeenkään, osoittaa jotain kyseisestä nousukkaasta.
Oikea osoite Husun senaattori haaveille on Somalimaassa, sinne vaan jotta heilahtaa ;)
Löytyhä tuolt sentää taas yks uus husutus! :P
Olisko jossai YLEn aamuteeveessä ku sano et ”25 v oon nyt asunu Suomessa ja 21 vuotta oon koko ajan tehny työtä ja maksanu veroa ja avustuksia en o koskaa ottanu ees vastaan...” :D
Jätkä jääny tos vaiheessa jo 3 kertaa kiinni just nimenomaan avustusten kans vedättämisest, mut ei o kuitenka ottanu niitä ees koskaa vastaan!? :D
Kyl toi osaa! :/
No olihan sillä verotkin maksamatta ja ulosotossa.
On olemassa eräs ihmistyyppi=patologinen valehtelija, sellaista kun vihervasemmiston höyrypäät kuuntelee, niin heti uskovat uudeksi messiaaksi.
Tuo pitää jo paikkansa Husunkin kohdalla, eihän tuo ole mitään virheistään oppinut, saa selitellä kaikki omalta kannaltaan katsoen parhain päin ja pitää myös kovaa meteliä yllä ihan tyhjästä.
Vrt. "tyhjät tynnyrit kumisevat eniten" . Jos meidän mediakenttämme olisi totuuteen ja raadolliseen rehellisyyteen pyrkivä, koko Husu ilmiötä ei poliittisessa ja meitä suomalaisia rassaavassa mielessä olisi lainkaan.
Nyt on monikulttuurisuuden nimissä aviteltu arveluttavia tekijöitä sotkemaan perusrehellistä suomalaista elämänmenoa :/