siellä tulee hyvin esiin äärivasurien tyhmyys. Ritala ja Snellman loistavia esimerkkejä.
Kannattaa lukea usarin Puheenvuoron blogeja
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mul on kyl sellai tapa, et mä henk. kohtasesti tykkään enemmän lukee FIKSUJEN ihmisten kirjotuksia, ku jonku vassari-idiottien, et: Ei kiitos!
Ja kysyitkö et kenen? No esmes Jaskan pauhantaa-, Yrjöperskelettä- ja Professorin ajatuksia nyt ainaki.
Tämä on hyvä elämänohje. Näin voi rauhassa elää omassa paskakasassaan, eikä tarvitse ikinä oppia mitään uutta. Lue vain sellaista, mikä vahvistaa mitä uskot.
Suosittelet siis, että mun TULIS lukea äärivasemmistolaisten tyhmiä blogeja, jotta mustakin tulis siis tyhmempi, ja mahdollisesti jopa äärivasemmistolainen? :)
Joo, kiitti vinkistä!
Mutta: Ei kiitos!
Mut huvittakaamme nyt itseämme tuollakin tyhmyydellä, ja tsekaan vaik ton Ritalan ylimmäinen pläjäys! :)
”Siellä ne Glen Kamarat ja Pyry Soinit, Hradeckýt ja muut nyt juhlivat, syy on selvästi maahanmuuton.
Sitä paitsi tuossa joukkueessa on paljon myös äidinkieleltään ruotsinkielisiä.
Huuhkajat ei ole perussuomalaisten joukkue, huuhkajat on suomalaisten joukkue.”
No nyt ollaan kyllä HUOMATTAVASTI viisaampia!!
Ensimmäisessä lauseessa rakennetaan wallan tyypillinen suvakki-olkinukke! Noitahan mä en o aikasemmin nähnytkään! :)
Ööö ... miten toi toinen lause liittyy yhtään mihinkään? Pyrkiks tää ajatusten tonava jotenki vihahusuttelemaan persuja ruotsinkielellä, kenties? :) ....jaaaaa... se punanen lanka?
Ja nyt tää logiikan maailmanmestari sit toteaa et perussuomalaiset on myös suomalaisia!!!
JIPII!!! Saimme juuri Suomen kansalaisuuden! Tätä täytyy juhlia! (Olemalla lukematta tota plörinää enää IKINÄ uudestaan!)
Vasemmistosivistys OFF!
Joo usarista lähti taas yksi hyvä kirjoittelija pois. Sääli. Asiapitoisia blogeja 10 vuotta.
Pornolehtikauppias toki kävi siihenkin kommentoimassa jotain lapsellista.
Kyllähän tästä tyypistä alkaa julkkis muodostumaan, toivottavasti joku seiska tai vastaava tekisi hänestä lehtijutun, olisihan se kiva jos omassa pornolehtikaupassa olisi lehtiä joissa ihan itsestä tehtyjä artikkeleita. Hieno mies. Hyvällä asialla ja asialinjalla ennenkaikkea.
Ruista ranteeseen runkuttamalla, niikö !?
Puheenvuoro on vajonnut S24:n tasolle, eli roskaa.