Vasemmistolaiset kansasta vieraantuneet päättäjät esim. kostavat autoilijoille, koska he vihaavat rikkaita mersupersuja ja autoilua yleensä. Kuinka moni tavallinen työssäkäyvä suomalainen tunnistaa tuosta itsensä? Vasemmiston päätökset johtavat talouden kutistumiseen liikkumisen vähentyessä. Mitään vastuuta ei vasemmisto kanna suomen taloudesta. Heille raha tulee seinästä ja sitä voidaan jakaa vapaasti ilman mitään tuotto-odotuksia. Toivotaan, että seuraava vaalikausi antaa toivoa tulevaan muuten meidät hukka perii.
Varokaa vasemmistoa
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kolahtiko Liin lausumat mersupersuun nyt noin pahasti?? Itse repesin nauramaan poliitikon lausumalle pitkästä aikaa, kyllä Lii repäs ja hyvä niin. On sitä oikeelta monotettu paljon pahemmin. Oikeella selkeesti vaikeuksia sulattaa samaa toisin päin.
NAUTIN TÄSTÄ
Mut eipä näytä Liilläkään olevan mitään vaikeuksia änkeä ahteriaan veronmaksajien kustantamaan Mersu-taksiin? :/
Bemari kökkäreet ovat saaneet rinnalleen mersu persut. *huutonaurua*
Li Anderssonin vakaumuksellisin porukka on juuri sitä sakkia, joka polttelee pysäköityjä autoja tai rikkoo niistä ikkunoita. Juuri sitä tyypillistä vasemmistolaista "yhteiskuntakritiikkiä".
Persut ne on kun päissään ainakin ainakin treellä hajottavat paikat. Vasemmistolaiset pääasiassa istuu koneella. Ei se persujen kammoama hintelä lookki tule autoja pahoinpitelemällä.
Myöskin ruoka tulee heille tehtaasta ja kaupasta.
Jos siis viitsivät sen kantaa sieltä kaupasta kotiin. Ainiin, onhan näitä lähettejä.
Minkähän takia joka ikisessä maassa, jossa on ollut kommunistit vallassa, ne on ollut aivan mielisairaita ja petomaisia järjestelmiä?
Ihmiset vain kyttäävät ja ilmiantavat toisiaan, syyttömiäkin, joita sitten retuutettiin trottien luoliin rääkättäviksi, eikä omaiset saanu edes tietoa, onko hengissä vai tapettu samantien.
Johtajat kyllä eli leveästi, ja jakoivat kansalta rosvotut rahat itselleen, ja kansat oli nälkäkuoleman partaalla.
Kommunisteille itse järjestelmä on yksittäistä ihmistä tärkeämpi - maahanmuuttokin nähdään yhtenä monoliittinä erottelematta esimerkiksi korkeakoulutuksellista työperäistä maahanmuuttoa ja siihen liittyvää halua sopeutua vallitsevaan yhteiskuntajärjestelmään ja toisaalta maan sosiaalijärjestelmän hyväksikäyttöön keskittyvää maahanmuuttoa ja siihen liittyvää sopeutumattomuutta vallitsevaan yhteiskuntajärjestelmään esimerkiksi monikulttuurisuuden nimissä.
Käsittämätöntä miten kommunismia palvotaan vieläkin, kuin jotain jumalaa. Ihmisen tekemä kirja on nostettu jumalan asemaan. Sitä ei saa noissa maissa kyseenalaistaa eikä arvostella: se on pyhä ja koko valtion, kaikkien kansalaisten tulee sitä noudattaa.
Karl Marx oli vain ihminen ja hän sepusti tuon kirjan ja kehitti aatteen. Miksi siitä on tullut tuon kaltainen hitti? Ei se ole mikään uskonto tai jumala. Kuka tahansa Matti Mönkäre voisi kirjoittaa oman opuksensa ja perustaa aatteen, sitäkö sitten palvottaisiin kuin jumalaa?
Vai johtuuko kommunismin ateismista, että itse aate on otettu uskonnoksi. En usko, että ihminen voi olla uskonnoton: jotakin hän aina palvoo, jos ei Jumalaa: rahaa, ideologiaa, tiedettä...
Kommunismi menestyy sillä, että sen vastustajat ja arvostelijat tapetaan. Pakkoa ja aivopesua. Otetaan koko aate könttinä ja ruvetaan noudattamaan kaikkea, mitä siitä löytyy.