Mitä valtionohjaus on hyväksynyt?

Postinjohdon mukaan valtio on hyväksynyt nyt Paun taisteleman asian?
https://yle.fi/uutiset/3-11075810

Ministerit esiin kertomaan mikä on totuus.
1<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sosialitit vain turhia kiihottajia
Kun nyt alkaa palata uomiinsa PAU on häviäjänä, ei voi perua jo tekemäänsä sopimusta Posti& Teollisuusliitto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Postinjohdon mukaan valtio on hyväksynyt nyt Paun taisteleman asian?
https://yle.fi/uutiset/3-11075810

Ministerit esiin kertomaan mikä on totuus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu