Väki vähenee

Nykyajan naiset hoitaa mialummin koiria ku lapsia. Kolme uutta koulua vaan maksettavana. Kuka tän kaiken lystin maksaa ???????????????????????????????
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Lapsille on luotava olosuhteet kasvuun ja äideille ja iskoille opettaa tekotapa
Näin se on nähtävä

"Jos et tiedä tietä edessäsi, kysy neuvoa vastaantulevilta."

Äänestä

Heteroparit tekevät lapsia. Nykyään on IN olla joko homo tai lesbo. Koska soot nähny että koiraat poikii tai kaksi naista keskenään !

Äänestä
  • Sellaisista ei kannata edes näissä pyörteissä meinata joita ei ole kuin promilleja
    -vaikka pitävätkin eniten ääntä erikoisuuksistaan

    "Ei ole mitään, mikä yrittäisi suostutella tai johdatella tai pakottaa meitä uskomaan. Usko merkitsee mielenrauhaa, ja täydellisen tyyni mielenrauha on luontomme ja olemassaolomme lähde."

    Äänestä

Nykynaiset ottaa mieluummin koiran kuin miehulaisen passattavakseen. Nää nykyajan miehulaiset kun eivät osaa edes sänkyään petata, ja mitään ei jakseta tehdä, lippis päässä vain pelaavat pleikkaria ja syövät mikropitsoja. Ei semmoisten kanssa kukaan halua lapsia tehdä, jos se miehulainen on lapsi muiden joukossa, ja yleensä vaatii vielä eniten huomiota ja passaamista.

Aika tuuri saa käydä naisella, jos löytää kunnon miehen, niitä on enää harvassa. Ne miehet herää kuudelta ja vie lapset tarhaan vuorotellen vaimon kanssa, ja tekee kotityöt siinä missä vaimokin, imuroi ja laittaa tiskit koneeseen.

Joten jos ei tärppää, niin koira on paljon parempi vaihtoehto verrattuna vätysmiehulaiseen. Koira jaksaa käydä lenkillä, eikä valita turhasta, sekä oppii paljon sisäsiistimmäksi kuin mikropizzaa sohvalla pupeltava kaljankittaaja.

Äänestä
  • Äläpäs nyt liioittele! Nuoret lähtevät yliopistoon tai kouluun minne pääsevät, hankkivat ammatin jossa tienaa 6 000 euroa kuukaudessa. Tällaisia töitä vain ei Lapualla riitä kaikille, joten sinne jää suhteettoman paljon "ni/ni" henkilöitä jotka eivät opiskele eivätkä käy työssä.

    Pitkään opiskelleista kuullaan harvoin, koska he ainakin uransa alussa ovat aina töissä ja entiset lukiokaverit kyselevät heistä ja joku saattaa tietää, että hän asuu vaikkapa Kuopiossa ja on joku iso johtaja, eikä muuta tietoa ole.

    Äänestä

Missä piilee entisajan tunne.

"Nainen, jolla on terve ja normaali lapsi, ei saisi koskaan sanoa olevansa onneton. Onneton on vasta se nainen, joka on kadottanut lapsensa. Lapseton nainen ei ole onnellinen eikä onneton. Hän ei tiedä täydestä elämästä mitään."

Äänestä
  • Älä puhu paskaa! Lesbot, lapsettomat naiset riekkuvat heränneiden joukossa ja kirkossa ja sanovat olevansa onnellisia. Tämä meno on saanut alkunsa Lapuan Herättäjäyhdistyksestä. Äänestättekö näitä JÄLLEEN kirkolliskooukseen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nykyajan naiset hoitaa mialummin koiria ku lapsia. Kolme uutta koulua vaan maksettavana. Kuka tän kaiken lystin maksaa ???????????????????????????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu