Sirpa Paatero haluaa alentaa Postin palkkoja

Postin luottamusmies on tyrmistynyt Paateron kommenteista.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Paatero kotkalaisten lahja Stadille. Sitä ennen Häkämies ja Rautava. Tainnut Kotka siirtyä kapitalistien riveihin kannattamaan työläisten riistoa.

Äänestä

Paatero on postin sätkynukke.

Äänestä

PAATERO SANOO SIIRTO OLI TEHTY ILMAN MINISTERIN SUOSTUMUSTA. EIKÖ PATERON PIDÄKKIN EROTTA POSTIN HALLITUS JA JOHTO. RIKKOIVAT RÄIKEÄSTI KÄVELIVÄT VALTION JOHDON YLI.

Äänestä
  • Demareilla on jo vahvat vellit housuissa ja ministerit antavat ristiriitaisia lausuntoja.
    Voiko enää enemmän sekoilla puheissaan kun Paatero ? Paniikkinappulaa on painettu !

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Demareilla on jo vahvat vellit housuissa ja ministerit antavat ristiriitaisia lausuntoja.
    Voiko enää enemmän sekoilla puheissaan kun Paatero ? Paniikkinappulaa on painettu !

    Paatero varmaan yrittää parhaansa. Moitittavaa on kuitenkin se että hän antaa lausuntoja, jotka eivät ole loppuunmietittyjä.

    Valehtelu tai osittainen totuus ei ole sallittavaa. Ei edes unohtaminen ole selitys.

    Varomattomat lausunnot kielivät ammattitaidottomuudesta. Kun puhutaan isoista Valtion omistamien yritysten asioista pitää ymmärtää mitä puhuu. Kaikki äänestäjät eivät tunnu ymmärtävän että euro kertaluokassa, mistä puhutaan, heiluu paljon veronmaksajien rahaa.

    Jos on ajautunut tilanteeseen, ettei hallitse enää asioitaan, olisiko silloin parasta luovuttaa ja antaa asiat toiselle ja säästää itseään?

    Esimerkki eilisestä. Kuka nimitti työryhmän? Paateron ja Rinteen lausunnot ristiriidassa. Näyttää siltä ettei työnantajalta ole kysytty. Ajaako omistajaohjaus ministeri veronmaksajan etua vai yksittäisen kansanryhmän henkilökohtaisia asioita?

    Äänestä

Mitäs sossut tänään sössittäisiin ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Postin luottamusmies on tyrmistynyt Paateron kommenteista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu