Suomen herpetologinen yhdistys suorittaa toisen harrastajakyselyn herppiharrastajien keskuudessa. Ensimmäinen kysely tehtiin vuonna vuonna 2012, ja nyt on aika uusia kysely. Uuden kyselyn avulla saadaan käsitys matelija- ja sammakkoeläinharrastuksen tilasta tällä hetkellä maassamme, sekä pystytään selvittämään harrastuksessa tapahtuneita muutoksia.
Toivomme, että jokainen suomalainen herppiharrastaja kävisi vastaamassa kyselyyn, jotta kyselyn avulla pystyttäisiin keräämään mahdollisimman kattava käsitys harrastuksestamme ja sen piirissä olevista eläinlajeista. Nykytilanteessa, jossa mm. seura- ja harrastuseläimiä käsittelevässä lainsäädännössä tapahtuu suuria muutoksia, on kriittisen tärkeää, että harrastajayhdistykset pystyvät antamaan mahdollisimman todenmukaista tietoa harrastuksestamme lainsäätäjille.
Kyselyyn vastaaminen ei kestä kuin muutaman minuutin, ja se tapahtuu nimettömästi osoitteessa www.herpetomania.fi/harrastajakysely. Kysely on auki vuoden 2019 loppuun, ja sen tulokset julkaistaan alkuvuodesta 2020 yhdistyksen nettisivuilla ja Herpetomania-lehdessä.
Vastaa harrastajakyselyyn!
Anonyymi
0
109
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2774722Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452941Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k412911Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061694Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531- 641471
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222