Mitäs nyt? Abs1:n korjaamokatsastus on kiinni, mitä on tapahtunut?
Abs1 katsastus kiinni?
14
2775
Vastaukset
- Anonyymi
Verotarkastaja kävi?
- Anonyymi
Onko siis koko kioski kiinni, vai pelkästään katsastus?
- Anonyymi
Ostin kyseisestä firmasta autooni uuden tuulilasin edullisesti ja sain kuitin. Onko kuitenkin jätetty kirjanpito hoitamatta kunnolla jos edellämainittu kommentti pitääkin paikkansa.
- Anonyymi
Suomessa on v.tun vaikea olla pienyrittäjä aina joku kyttäämässä tekemisiä. Laittakaa rutisijat oma yritys pystyyn ja aloittakaa .Luulen että lopettaminen tulee mieleen heti ensimmäisen toimintavuoden jälkeen . Ei se ole niin helppoa miltä sivusta näyttää. Ja kateelliset on kaikkein pahin ja paskin asiakasryhmä joka ei käytä kenenkään yrittäjän palvelua ,ettei se vaan pääse vaurastumaan.
Terveisin : 12 vuotta yrittäjänä ja homma siitähuolimatta jatkuu.- Anonyymi
Täyttä totta pirkanmaalla kateus kukoistaa ja moni on kateellinen jopa itselleen .
- Anonyymi
Ööö... miten tämä kommenttisi nyt liittyy mitenkään tähän asiaan?
Tottakai yrittäjyys on kannatettava ajatus, mutta täytyyhän asiat tehdä kunnolla ja pitää kaapit luurangoista puhtaana. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ööö... miten tämä kommenttisi nyt liittyy mitenkään tähän asiaan?
Tottakai yrittäjyys on kannatettava ajatus, mutta täytyyhän asiat tehdä kunnolla ja pitää kaapit luurangoista puhtaana.Ööö... mitenkäs luurangot liittyy asiaan ?pösilö .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ööö... mitenkäs luurangot liittyy asiaan ?pösilö .
Katso esim. urbaanisanakirja.fi niin asia selviää sinullekin. En yhtään ihmettele, että on vaikeaa asiakkaiden kanssa, jos asenne on tuollainen. Kakara!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katso esim. urbaanisanakirja.fi niin asia selviää sinullekin. En yhtään ihmettele, että on vaikeaa asiakkaiden kanssa, jos asenne on tuollainen. Kakara!
Kiitos kohteliaisuudesta .
- Anonyymi
Onneksi nykyään on verottajalla internet palvelussa ilmianto lomake joka madaltaa kynnystä ilmoittaa epäilyttävästä yrittäjästä/yrityksestä.
- Anonyymi
"Onneksi nykyään on verottajalla internet palvelussa ilmianto lomake joka madaltaa kynnystä ilmoittaa epäilyttävästä yrittäjästä/yrityksestä."
Haista sina kouha piitka paaska kyuin et tietä mitaan asiaista.
- Anonyymi
Pimeet hommat parhaita .Hyötyy molemmat yrittäjä ja asiakas,mitä sitä verottajalle kaikkia antaa kun tietää minne nekin veroeurot pumpataan heti.
- Anonyymi
EU kaatuu ja herrat jää työttömäksi jos Suomessa ei makseta veroja .
- Anonyymi
Ei ollut katsastus kuin päivän tilapäisesti kiinni joten höpisijät löpisijät ja muut spekuloijat olkoon hiljaa kun ei ole asioista tietoa. Naurettavaa suomalaista kateutta alkaa heti epäilemään epärehellistä toimintaa. Asiallinen on firma (abs1) kaikinpuolin ja palvelu pelaa moitteetta.
T. FAKTA TIETOA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi124023Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2393840Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos622354Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt411783Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi691666- 1051397
Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva111281Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont11268Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221265Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa511104