Mitäs nyt? Abs1:n korjaamokatsastus on kiinni, mitä on tapahtunut?
Abs1 katsastus kiinni?
14
2752
Vastaukset
- Anonyymi
Verotarkastaja kävi?
- Anonyymi
Onko siis koko kioski kiinni, vai pelkästään katsastus?
- Anonyymi
Ostin kyseisestä firmasta autooni uuden tuulilasin edullisesti ja sain kuitin. Onko kuitenkin jätetty kirjanpito hoitamatta kunnolla jos edellämainittu kommentti pitääkin paikkansa.
- Anonyymi
Suomessa on v.tun vaikea olla pienyrittäjä aina joku kyttäämässä tekemisiä. Laittakaa rutisijat oma yritys pystyyn ja aloittakaa .Luulen että lopettaminen tulee mieleen heti ensimmäisen toimintavuoden jälkeen . Ei se ole niin helppoa miltä sivusta näyttää. Ja kateelliset on kaikkein pahin ja paskin asiakasryhmä joka ei käytä kenenkään yrittäjän palvelua ,ettei se vaan pääse vaurastumaan.
Terveisin : 12 vuotta yrittäjänä ja homma siitähuolimatta jatkuu.- Anonyymi
Täyttä totta pirkanmaalla kateus kukoistaa ja moni on kateellinen jopa itselleen .
- Anonyymi
Ööö... miten tämä kommenttisi nyt liittyy mitenkään tähän asiaan?
Tottakai yrittäjyys on kannatettava ajatus, mutta täytyyhän asiat tehdä kunnolla ja pitää kaapit luurangoista puhtaana. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ööö... miten tämä kommenttisi nyt liittyy mitenkään tähän asiaan?
Tottakai yrittäjyys on kannatettava ajatus, mutta täytyyhän asiat tehdä kunnolla ja pitää kaapit luurangoista puhtaana.Ööö... mitenkäs luurangot liittyy asiaan ?pösilö .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ööö... mitenkäs luurangot liittyy asiaan ?pösilö .
Katso esim. urbaanisanakirja.fi niin asia selviää sinullekin. En yhtään ihmettele, että on vaikeaa asiakkaiden kanssa, jos asenne on tuollainen. Kakara!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katso esim. urbaanisanakirja.fi niin asia selviää sinullekin. En yhtään ihmettele, että on vaikeaa asiakkaiden kanssa, jos asenne on tuollainen. Kakara!
Kiitos kohteliaisuudesta .
- Anonyymi
Onneksi nykyään on verottajalla internet palvelussa ilmianto lomake joka madaltaa kynnystä ilmoittaa epäilyttävästä yrittäjästä/yrityksestä.
- Anonyymi
"Onneksi nykyään on verottajalla internet palvelussa ilmianto lomake joka madaltaa kynnystä ilmoittaa epäilyttävästä yrittäjästä/yrityksestä."
Haista sina kouha piitka paaska kyuin et tietä mitaan asiaista.
- Anonyymi
Pimeet hommat parhaita .Hyötyy molemmat yrittäjä ja asiakas,mitä sitä verottajalle kaikkia antaa kun tietää minne nekin veroeurot pumpataan heti.
- Anonyymi
EU kaatuu ja herrat jää työttömäksi jos Suomessa ei makseta veroja .
- Anonyymi
Ei ollut katsastus kuin päivän tilapäisesti kiinni joten höpisijät löpisijät ja muut spekuloijat olkoon hiljaa kun ei ole asioista tietoa. Naurettavaa suomalaista kateutta alkaa heti epäilemään epärehellistä toimintaa. Asiallinen on firma (abs1) kaikinpuolin ja palvelu pelaa moitteetta.
T. FAKTA TIETOA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834463Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243228Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392894Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172687Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172539- 162510
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432477Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142065Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281727