Persuilla parasta politiikkaa:

"SUURIN oppositiopuolue perussuomalaiset muun muassa lopettaisi humanitaarisen maahanmuuton ja laittaisivat lisää rahaa esimerkiksi vanhustenhoitoon ja eläkkeisiin."

Kiitos!!!
64<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 64

Vanhimmat

Ompa vaan fiksua porukkaa.. Kyllä nyt komuleita viedään kuin litran mittaa...
Ja kansa kiittää...

Äänestä

Uskoo ken tahtoo. Ainoa missä persut on onnistunut on oppositiossa räksyttäminen. Sen ainoan kerran, kun piti kantaa hallitusvastuuta leikattiin köyhiltä, koulutuksesta, ja muutenkin oltiin kuin kunnon porvarin pitääkin, lopuksi halkesi kuin pullataikina. Paljonko on messiaan pikkujoulusatanen?

Äänestä
  • Miten hyvin SKP on onnistunut oppositiossa?

    Äänestä

Miksihän passkakomulit kitisevät , vaikka eivåt ole itse saaneet muuta aikaiseksi kuin katastrooffeja ?

Äänestä
  • En ole kommunisti, kommentoin persuja koska joku oli laittanut aloituksen tänne. Miksi persut tulee kitisemään, ja valehtelemaan SKPn ketjuun, eikä edes yritä liittää aloitusta SKPhen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En ole kommunisti, kommentoin persuja koska joku oli laittanut aloituksen tänne. Miksi persut tulee kitisemään, ja valehtelemaan SKPn ketjuun, eikä edes yritä liittää aloitusta SKPhen?

    Niinpä. Mutta jos lueskelet vaikkapa "Partacuksen" jorinoita, huomaat, että "persut" ovat niissä mukana varsin huomattavalla osuudella. Toki 2. maailmansota on edelleen "Partacuksen" n:o 1. Eikä siihen ole odotettavissa muutosta.

    Äänestä

Persujen kaksinaamaisuus. Otetaan yhdeltä sorretulta ryhmältä, luvataan se toiselle ryhmälle mutta sitten otetaan siltäkin pois niinkuin tekivät Sipilän hallituksessa.

Äänestä
  • Olet oikeassa, kaikki kommunistien yritykset perustaa toimiva yhteiskunta ovat olleet p...stä ja sitten kaatuneet.
    Kiitos kun muistutit !

    Äänestä

Persupuolue on nyt rikas. Raha vyöryy entisten päälle.

https://yle.fi/uutiset/3-11081602
Perussuomalaisten itävaltalaisen sisarpuoleen FPÖ:n kätköstä löytyi kultaharkkoja. Mahtaako FPÖ antaa varoja Halla-ahon käyttöön, kuten veljien tulisi tehdä.
Persujohtajat ajelevat nytkin Audeilla. Mikä seuraava merkki?

Äänestä
  • Kerroppas meille tietämättömille, minkä merkisen auton takapenkilä Andersonin Lii persustaansa leputtaa.

    Äänestä

Iranin kiihkouskovaiset persut katkaisivat nettiyhteyksiä ulkomaille.
Persuismille normaalia toimintaa muurien rakentamisen lisäksi rajoille.

Äänestä

Suuri huumetakavarikko Hollannissa.
https://yle.fi/uutiset/3-11081475

Jäljet saattavat johtaa suomalaispersuihin huumekauppayrittäjiin tavaran jälleenmyyjinä.

Äänestä
  • Olet todistanut parantumattoman mielisairautesi kommunistisen hyvin.

    Äänestä

  • Jäljet johtavat vihervammaisiin huumekauppayrittäjiin ohivalon tuodessa tavaran vihervammaisille jälleenmyyjille.

    Äänestä

  • Kyllä nämät huumehommat ovat vihreiden töitä heillä on varmaan laaja verkosto.turha syyttää persuja

    Äänestä

https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jannekejo/miksi-perussuomalaisten-nousua-ei-voi-pysayttaa/

Janne Kejo hahmottaa erinomaisesti miksi kapitalistiluokka tarvitsee perussuomalaisia vaikka puolue propagoi humanismin vastaisuuksia kaikilla foorumeilla.
Rahakapitalisti tarvitsee tulpan työväenliikkeelle ja on valmis hyväksymään tarvittaessa jopa fasistisen diktatuurin säilyttääkseen liikevoittonsa.
Tämä näkyy oivana Halla-ahon teeskentelynä mm. postilaisia nuoleskellen kun taas rivipersut läpeensä parjaavat ammatillisen järjestäytymisenja työlakot helvetin syvimpään loukkoon.

Humanismiin vihamielisesti suhtautuva persuismi on voitettavissa. Se tulee voittaa. Kaikkinaisen työväenliikkeen tulee ajatella omilla aivoilla ja unohtaa valtamedian, porvariston aatteellisen tukipilarin, propaganda kansantalouden huonosta jamasta. Suomessa on korkean tason teknologia, koulutettua sivistyneistöä ja maaperässäkin rikkauksia. Yhteiskunnallinen sektori on pirstottu tuhansiin raateleviin ja osin ulkomaisiin yhtiöihin. Niiden valvontaan menee melkein enemmän varoja kuin ne toimisivat kuntien ja valtion järjestäminä.
Ihmiset eivät tunne markkinoita ja markkintaloutta. Jokainen valtio toimii markkinoitten kautta ja se hämätään. Kysymys on siitä onko tuotettu tuotanto rahallisesti sen kansantalouden käytettävissä vaiko rahana verokeitaissa tai rikkaiden ylellisyyskulutuksessa.

Äänestä
  • Partacus+:"Humanismiin+vihamielisesti+suhtautuva+persuismi+on+voitettavissa."Saattaahan+se+olla.+Mutta+ei+kylläkään+kommareiden+voimin.+Eduskuntavaaleissa+0.1+%:n+kannatuksen+saanut+huuhaa+joukkio+ei+voita+persuja+eikä+ketään+muutakaan.+Kumma+juttu+-+vaaleista+on+kulunut+jo+reilut+puoli+vuotta,+mutta+vaaleissa+saatu+täystyrmäys+ei+ole+jäljellä+oleville+kommareille+vieläkään+valjennut.

    Äänestä

https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jalikarjalainen1/siperia-sulaa/
Arktiset alueet sulavat. Uhkakuvaksi tulee metaanin pääseminen ilmakehään.
Perussuomalaisten ohjelman mukaan ihmisen aiheuttamaa ilmastonmuutosta ei ole, joten saastukoon maa. Jeesukset ottavat sitten uskolliset luokseen ja ateistit Luciferin asuntoon kärventymään.

Äänestä
  • Oikein arvattu. Persuismi rypee homouden syövereissä Päivii Räsäsen varoitteluista huolimatta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oikein arvattu. Persuismi rypee homouden syövereissä Päivii Räsäsen varoitteluista huolimatta.

    Olet oikeassa, suurin homojärjestö Suomessa nykyään on kommaripuolueet (ne jotka on poistettu puoluerekisteristä)..
    Kiva kun kerroit.
    Toki, eihän ne muuhun kelpaakaan kuin homopuolueiksi, vai mitä olet mieltä?

    Äänestä

komukoilla on pitkät perinteet homoilusta kuten tiedetään..

mitä isot edellä sitä pienet perässä, sanoo tunnettu kansanviisaus.

Äänestä

Persuille kaiken muun moskan yläpuolella on kiintymys homoiluun. Siitä puhe mistä puute.

Äänestä

Tsunami pyyhki kommunismin yli ja kommunismi katosi....

Äänestä

Onko komuissa heteroja enää ollenkaan?
Epäilevät kaupungilla...

Äänestä
  • Kysy Sebastian Tynkkyseltä.:- hiihhihiihihihihihiihihiihihihihiihiii

    Äänestä

Persut lopettaisivat maahanmuuton!
Persut homoilevat maahanmuuttajien kanssa.
Siinä sitä ollaan.
Persujen mielestä Sebu on kaksinkertainen epäisänmaallinen.

Äänestä
  • Ja sebu edustaa nyt sitä persujen älykkäintä kastia.:- hehehehehheheee

    Äänestä

Persujen päävihollinen on tummaihoinen afrikkalainen maahanmuuttaja.
Persukansanedustaja menee homoavioon sen kanssa.
Parjaako hän homoja ja afrikkalaisia? Jos parjaa, aika kummallista. Jos persupuolue parjaa niinkuin parjaakin niin vieläkin kummallisempaa.
Tervejärkinen suomalainen antaa Sebun rakkauksineen olla. Mitä se muille kuuluu.
Tiettävästi Sebua ei vihitty kirkossa, ei hyväksytty. Hän sai laillisen aviotodistuksen maistraatin vihkimyksessä.

Äänestä
  • Sebastian Tynkkynen on tosi Persu ja pitää PS:n arvoista kiinni. Persujen äänestäjät ovat nyt todella tyytyväisiä.

    Äänestä

Persuasenteinen politiikka alkaa tuottaa jo tulosta, myös nuorison keskuudessa,
kertoo media;

"Nuorten maksuhäiriömerkintöjen määrä on ollut laskussa vuodesta 2012. Alle 20-vuotiaista vain 1,3 prosentilla on maksuhäiriömerkintä."

Kiitämme siitä persuja !

Äänestä
  • Ylivelkaantuneita suomalaisia on n. 500 000. Määrä kasvaa.
    Kiitämme persuja.

    Äänestä

  • Miksi ihmeessä sinä nyt noin kovasti taas kerran hermostuit?:-))

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ylivelkaantuneita suomalaisia on n. 500 000. Määrä kasvaa.
    Kiitämme persuja.

    Sulla tuo sairaus näyttää vaan pahenevan ! Oletko käynyt lääkärissä !!!

    Äänestä

Onko vielä jotain mihin persut EIVÄT OLE SYYLLISIÄ

Äänestä

hauska katsoa kun tyhmiä kommareita viedään kuin litran mittaa...

hoooooooooooooooooooooooooooooooo.... :)

Äänestä
  • jaaa komulien kamnnatus jatkaa putoamistaan.. herranjestas sehän menee pakkasen puolelle...

    Äänestä

  • Tsunami pyyhki kommunismin yli ja kommunismi katosi....

    Äänestä

  • homottavat kommarit eivät pidä tytöistä yleensäkään, ne kun ovat homottavia...
    ällöttävää...

    Äänestä

  • Tsunami pyyhki kommunismin yli ja kommunismi katosi....

    Äänestä

  • Tsunami pyyhki kommunismin yli ja kommunismi katosi....

    Äänestä

Miksi persuilla on yli 200 kertaa enemmän kannatusta kuin homottavilla kommareille???

Johtuuko se persujen paremmuudesta vai kommareiden huonoudesta vai molemmista?

Äänestä

Persuillla on kolme pääteemaa politiikassa.
Ensimmäisenä maahanmuuton estäminen ja toiseksi homojen saattaminen takaisin rikoslakiin rikollisina. Kolmanneksi ammattiliittojen lakkauttaminen.
Mikään näistä teeseistä ei tule toteutumaan.
Perusuomalaisten siirryttyä normaaleihin yhteiskuntaa rakentaviin kysymyksiin, se osoittautuu normaaliksi porvarilliseksi puolueeksi ja pulinat pois.

Äänestä
  • Olet oikeassa siinä että mielisairautesi on aika pahalla tolalla.
    Emme silti ota osaa.

    Äänestä

  • Tsunami pyyhki kommunismin yli ja kommunismi katosi....

    Äänestä

  • Tsunami pyyhki kommunismin yli ja kommunismi katosi....

    Äänestä

Perussuomalaiset ovat katkeria työläisten voitosta palkkakiistassa.

Äänestä
  • Olet oikeassa, työläiset kannattavat sankoin joukoin persuja. Persujen kannatus jo liki 1/4 kaikista äänistä. Kommarit eivät ole enää listoilla niiden kannatus on NOLLA. Hyi k..kaa.. Hyi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olet oikeassa, työläiset kannattavat sankoin joukoin persuja. Persujen kannatus jo liki 1/4 kaikista äänistä. Kommarit eivät ole enää listoilla niiden kannatus on NOLLA. Hyi k..kaa.. Hyi.

    Ei kannata välittää noiden bolsujen kirjoituksista. Ne molemmat ovat hoidossa msairaalassa. Joten eivät elä enää normaalia elämää.

    Äänestä

ON SE KYLLÄ AIKA RYTINÄÄ !!!
PERSUILLA liki 1/4-osa äänistä jo.

Ja komulit vaan puhuu marginaaleista.

JOTEN PERSUT HUOLEHTIVAT KAIKKIEN OLOSUHTEISTA
ja kommarit vain pienen, oudon marginaaliryhmän eduista.

TODELLA OUTOA !!!!

Äänestä

Viituttaakohan komuleita se kun persut pyyhkii komuleilla per.....ä mennen tulle ja palatessa....

hehehehhhhhhhhhhhhhhhh

BÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ :)

Äänestä
  • Älä puhui paskaa... Komuli tykkää siitä jos sillä pyyhitään jonkun perse.
    Se nimittäin on komulin suosikkipaikka, p..se. Siellä tai sen lähellä komuli haluaa olla.

    Joten tuo on komulille oikein mieluisa homma, kertoo TMTT.

    Äänestä

  • Tsunami pyyhki kommunismin yli ja kommunismi katosi....

    Äänestä

  • Ei sada.
    Rinne ja Paatero toimi Postin asiassa täsmälleen Kokoomuksen ja Perussuomalaisten tahdon mukaisesti. Perussuomalaiset toivoivat että Postin aie palkkojen alentamiseksi toteutuu.
    Perussuomalaiset kiittävät Rinnettä ja Paateroa heidän tuestaan alepalkkaukselle.
    Tämän persut jättävät kertomatta mutta työläisten laaajat joukot ymmärtävät tilanteen.

    Äänestä

  • Partacus kirjoitti:

    Ei sada.
    Rinne ja Paatero toimi Postin asiassa täsmälleen Kokoomuksen ja Perussuomalaisten tahdon mukaisesti. Perussuomalaiset toivoivat että Postin aie palkkojen alentamiseksi toteutuu.
    Perussuomalaiset kiittävät Rinnettä ja Paateroa heidän tuestaan alepalkkaukselle.
    Tämän persut jättävät kertomatta mutta työläisten laaajat joukot ymmärtävät tilanteen.

    Ei kai noita voi taas tehdä? Persuthan teki nuo lupaustensa mukaisesti jo viime vaalikaudella. Ei ole taidettu vielä ehtiä yhtäkään noita asioita koskevaa lakia tällä vaalikaudella ehtiä muuttaa

    Äänestä

  • Partacus kirjoitti:

    Ei sada.
    Rinne ja Paatero toimi Postin asiassa täsmälleen Kokoomuksen ja Perussuomalaisten tahdon mukaisesti. Perussuomalaiset toivoivat että Postin aie palkkojen alentamiseksi toteutuu.
    Perussuomalaiset kiittävät Rinnettä ja Paateroa heidän tuestaan alepalkkaukselle.
    Tämän persut jättävät kertomatta mutta työläisten laaajat joukot ymmärtävät tilanteen.

    Olet oikeassa, kansa on kantanut kommunismisi ptunkiolle ja se pikkuisen viituttaa sinua. Kiitos kun kerroit. Hyvää itsenäisyyspäivää vaikka et siitä mitään ymmärrä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"SUURIN oppositiopuolue perussuomalaiset muun muassa lopettaisi humanitaarisen maahanmuuton ja laittaisivat lisää rahaa esimerkiksi vanhustenhoitoon ja eläkkeisiin."

Kiitos!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu