Harmillista kun keskustassa muutti viimeinen kukkakauppa sivulle! Nyt huonot ja vaikeat parkkipaikka. Tilatkin on todella pienet ei juuri kukkia enää tarjolla. Poikkesin siellä tänään. Laittakaa joku kunnon kukkakauppa keskustaan jossa olisi hyvät parkkipaikat. Oli kiva kun Ellintiellä oli kukkakauppa oli hyvä parkkipaikka ja muita liikkeitä vieressä.
Kangasalan kukkapalvelu
9
1016
Vastaukset
- Anonyymi
Luin että Nyssäkkäkin on muuttanut samaan osoitteeseen hautaustoimiston kanssa yhteen! En kyllä ymmärrä, että lahjatavaroita ja ruumisarkkuja samasta liikkeestä! Kyllä on aikoihin eletty! Jossain pikku maalaiskunnassa vois kuvitella, muttei yli 32000 asukkaan kaupungissa.
- Anonyymi
Toivottavasti muuttaisi lähelle markettia niin olis helppo asioida kaupassa käydessä
- Anonyymi
Harmi kun kunnon kukkapalvelu on mennyt noin alas! Kyllä se oli viellä Eetun aikana kunnon kauppa!
- Anonyymi
Toivottavasti Kangasalan kukkapalvelu muuttaisi omiin tiloihin! En halua asioida kun on hautaustoimiston yhteydessä!
- Anonyymi
Kyllä huonoksi meni Kukkapalvelun toiminta kun sivulle muutti keskustassa ! Nyt todella huonot tilat ja viellä huonommat parkkipaikat! Jokohan yrittäjä rouva ymmärtäisi kunnon tilojen päälle
- Anonyymi
Tämä kukkakauppapalveluiden huonontuminen on selvä osa keskustan näivettymistä, joka vuosi vuodelta näkyy ja tuntuu entistä selvemmin. Miettikääpä, mitä muita palveluita keskustasta on hävinnyt tällä vuosituhannella. Kaupungin turhantärkeä virkamiesporukka jaksaa silti edelleen puhua keskustan kehittämisestä. Tätä on jatkunut kymmeniä vuosia. Koskahan "kehityksen" tulokset alkavat näkyä? Yksi selkeimmistä syitä keskustan näivettymiseen on pysäköintipaikkojen vähentäminen sekä kunnan mielivaltainen ns. pysäköinninvalvonta. Nämä ovat selkeimmät syyt, mutta eivät suinkaan ainoita seikkoja selittämässä Kangasalan keskustan palveluiden kuihtumista.
- Anonyymi
Onko totta, Kangasalan kukkapalvelu on lopettanut?
Onko keskustassa enään kukkakauppaa? - Anonyymi
Kyllä se lopettanut on! Eikä ole keskustassa enään kukkakauppaa
- Anonyymi
Kohta siellä ei ole yhtään mitään muutakaan kun kunnan suuruudenhullun " timanttikorttelin "
rakentamisen edellyttävät " R- kioski kiinteistön " purkutyöt alkavat nyt keväällä .
Keskustasta poistuu kerralla n. 10 liikettä ja yrittäjää .
Mitä jää jäljelle ?
Kirjasto ja apteekki sekä seurakunnan tilat .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait223047- 402664
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381503- 841350
- 631251
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40999Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.125913- 33829
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi29663Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621