Miten menee kun on ilmoitettu mediassa että kymmenen hengen porukka on voittanut, myyntipaikat ovat ympäri Suomea? Nekö ei olekaan yhdessä paikassa esim 1/5 osuuksia? Miten ne on hujan hajan?
Porukkavoitto
4
149
Vastaukset
- Anonyymi
Ne tulee koneelta, eli on veikan omia porukoita, voit itsekin pyytää sellaisen. Samaan tapaan kuin netissä on porukkapelit. Toimipaikat myy myös itse tekemiä porukoita, eli silloin niillä on ne laput esillä siinä telineessä, se ei tulostu sieltä koneelta kun ostat sen.
- Anonyymi
Saas nährä onnistuuko perähikiällä, kioskin omat etusijalla, siinähän myyjä joutuu selaamaan pelejä.
- Anonyymi
Suomessa voittaneet kupongit on ostettu veikkauksen agenttien toimesta. Oikean salasanan lausuttuaan he ovat saaneet kupongin. Pelaajan nimi on kirjoitettu muistiin Taika jimin muistikirjaan näkymättömällä musteella, mikä näkyy vain mustan lampun valossa.
Näin se homma etenee. - Anonyymi
Muissa maissa voi yksittäinen pelaaja voittaa yksin 90 miljoonaa, esim Tšekki.
Suomessa holhous on mennyt siihen pisteeseen, että vain (kuponki) porukat voittavat.
Ejpotin alkuaikoina isoja päävoittoja meni yksittäisille nettipelaajille, nykyään ainoastaan porukoille. Onko tämä muka sattumaa ja onko tällainen ohjailu enää laillista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1795046Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813626SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt402628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412286Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä992198Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292077Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan732074Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja882023Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211546Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1141458