Porukkavoitto

Anonyymi

Miten menee kun on ilmoitettu mediassa että kymmenen hengen porukka on voittanut, myyntipaikat ovat ympäri Suomea? Nekö ei olekaan yhdessä paikassa esim 1/5 osuuksia? Miten ne on hujan hajan?

4

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ne tulee koneelta, eli on veikan omia porukoita, voit itsekin pyytää sellaisen. Samaan tapaan kuin netissä on porukkapelit. Toimipaikat myy myös itse tekemiä porukoita, eli silloin niillä on ne laput esillä siinä telineessä, se ei tulostu sieltä koneelta kun ostat sen.

      • Anonyymi

        Saas nährä onnistuuko perähikiällä, kioskin omat etusijalla, siinähän myyjä joutuu selaamaan pelejä.


    • Anonyymi

      Suomessa voittaneet kupongit on ostettu veikkauksen agenttien toimesta. Oikean salasanan lausuttuaan he ovat saaneet kupongin. Pelaajan nimi on kirjoitettu muistiin Taika jimin muistikirjaan näkymättömällä musteella, mikä näkyy vain mustan lampun valossa.
      Näin se homma etenee.

    • Anonyymi

      Muissa maissa voi yksittäinen pelaaja voittaa yksin 90 miljoonaa, esim Tšekki.
      Suomessa holhous on mennyt siihen pisteeseen, että vain (kuponki) porukat voittavat.
      Ejpotin alkuaikoina isoja päävoittoja meni yksittäisille nettipelaajille, nykyään ainoastaan porukoille. Onko tämä muka sattumaa ja onko tällainen ohjailu enää laillista?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      8
      1417
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1133
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1000
    Aihe