Uskonnot eivät ole kehittyneet viimeisten vuosituhansien aikana, eikä uskonlahkoihin ole enää tunkua, koska taikauskoisuus on todettu huuhaaksi. Suunta on siis toisinpäin, eli kirkoista ja lahkoista halutaan eroon, koska mitään kehitystä ei niiden keskuudessa ole tapahtunut. Lahkoissa ja kirkoissa 'lauletaan samoja virsiä' ja ne virret on todettu huijareiden keinoksi rahastaa herkkäuskoisia.
Lääketiede sen sijaan kehittyy ja kuolleitakin pystytään nykyteknologian menetelmin herättämään.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006318372.html
Kuolleiden herättäminen.
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sama typerä aloitus.
- Anonyymi
Katoavainenhan se siinä on hoidossa, ei kuolleista herätyneenä.
Kumma, kun tuo on ikäänkuin uusi asia ja nyt hekumoidaan.
Neuvostoliitossa jo leikattiin alijäähdytettyjä ja sitten herätettiin sydän.
Ja se on muuallakin toteutettu.
Mutta, vasta nyt amerikka löysi vanhan tavan ja airutkin sai amerikasta uskonnon, jota hehkuttaa... kuoleet herätetään. HAH- kuinka suppea näky.
Saa nähdä, kumpi teistä kuolevaisista kerkiää kuolla ensin.
Mene ja tiedä, aika näyttää
Eli älä SINÄ elä harhassasi ja pidä itseäsi pimeydessä.
orgasmoit väärien pilttuiden ääressä - Anonyymi
Uskonlahkoissa ei voi tapahtua muuta kehitystä kuin, että keksitään uusia keinoja saada maksavia asiakkaita lahkoon. Maksumiehiä tarvitaan, koska lahkojen valtaapitävien helppo ja makoisa elämä muuten olisi vaarassa murentua.
Siksi lahkojen päättäjät ovat valmiit tekemään vaikka murhia, jos se edesauttaa ja parantaa rahavirtojen liikettä lahkoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637
