Uskonnot eivät ole kehittyneet viimeisten vuosituhansien aikana, eikä uskonlahkoihin ole enää tunkua, koska taikauskoisuus on todettu huuhaaksi. Suunta on siis toisinpäin, eli kirkoista ja lahkoista halutaan eroon, koska mitään kehitystä ei niiden keskuudessa ole tapahtunut. Lahkoissa ja kirkoissa 'lauletaan samoja virsiä' ja ne virret on todettu huijareiden keinoksi rahastaa herkkäuskoisia.
Lääketiede sen sijaan kehittyy ja kuolleitakin pystytään nykyteknologian menetelmin herättämään.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006318372.html
Kuolleiden herättäminen.
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Typerä aloitus.
- Anonyymi
Taisipa olla juttua advariaviisissa Nykyajassa muutama vuosi sitten, kuinka jos oikein kovasti rukoilee ja uskoo, kuollut herää kiittämään.
Hesekielen kirjassa kuvaillaan suurta luiden kokoontumisajoa. Luiden ympärille kääriytyy lihaa ja nahka lupsahtaa päälle. Sitten neljä vahvaa tuulta puhaisee hengen kalkoon. Ja eikun menoksi, Israelin lapset. Kirja ei kerro mitä tapahtuu ylijääneille osille. Mitä heistä luotiin?
Oma veikkaukseni on, että vaivaisia, aivottomia silmäpuolia."Kirja ei kerro mitä tapahtuu ylijääneille osille. Mitä heistä luotiin?"
Taikauskoisten ja kusetettujen uskovaisten aivopieruja niistä luotiin?
- Anonyymi
Joo. Dementiaan menehtyneet saavat uuden pään, halvaantuneet ehjät renkaat pyörätuoliin. Kaikkea on, kunhan ensin uskossa kuolee. Mutta sitten kun joutuu Taivaaseen, totuus paljastuu.
Taivaassa aika menettää merkityksensä. Sokaisevassa kirkkaudessa ylistetään kaiken hyvän ja pahan antajaa ikuisuuksiin. Voisi kuvitella, että jonkun mieli tekisi lähteä käymään Helvetissä. Sinne saattaisi iloisin mielin jäädä katsomaan televisiota ja nauttimaan hyvää, kylmää Kossua.
Ei nykyajan aktiiviselle ihmiselle piisaa Taivaan tarjonta alkuunkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs491344- 1611152
- 611027
- 8872
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli198861- 12792
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27786Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51771- 346758
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti82724