Husu Hussein on haastettava oikeuteen

Vanha Kela - huijauksia tehnyt SDP:n kaupunginvaltuutettu Abdirahman "Husu"
Hussein on haastettava oikeuteen.
Hussein nimitteli kaikkia suomalaisia kansanedustajia ja kaikkia perussuomalaisten kannattajia rasisteiksi.
Itse olen perussuomalaisten kannattaja mutta en ole rasisti.
Kaikki, jotka tuntevat itseään näin loukatun, kannattaa nostaa kanne Husseinia vastaan.
1363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Matut saa tehdä mitä ikinä mieleen tulee. Kaikki käy suomalaisille. Täällä vaan pyydellään anteeksi joka asiaa. Suomalaiset on niin sekaisin. Mikä kaikkia vaivaa?

Äänestä
  • Suomalaiset eivät ole sekaisin, vaan ministerit ja virkamiesjohto. Menepppä kysymään tavan duunarilta kuinka tämä haluaa nostaa ja hurrata kehitysmaamuslimeille. Ei halua. Ministerit ja virkamisejohto on niitä ketkä on sekaisin. Kotiutuneet matutkin ihmettelevät miksi irakilaisille sotilaille järjesteään riemulomia täysihoidolla. Ruotsi on niin syvällä paskassa että irakilaisille ministerillekin maksetaan sosiaalitukia. Eikä varmasti voida katkaista maksatusta ellei ministeri itse halua kieltäytyä tuista.

    Äänestä

No nyt olet rasisti koska olet perussuomalaisten kannattaja.

Äänestä

Ainoa oikea oikeusistuin on kansan oma oikeus, ukko on muilutettava takaisin banaanivaltioonsa tai sitten saunan taakse ja .....koko Suomen etu.

Äänestä

arvot suomi

saa mitalin omiltaan kuten Sipilä

Äänestä
  • Sipilä näyttelee rahan takia . Sehän edistää muslimien oppeja ja leviämistä täällä , moskeijoitten perustamista lähiöihin ja vääriä profeettoja oppeja Jeesuksen kieltäjien kristittyjen murhaajien etuja ajaa . Turha etsiä yhtäkään Raamatun paikkaa tähän mitä muslimisulttaanit on murhannut historiassa kristittyjä osmanit arabit ottomaanit nytkin joka maassa murhaavat pappeja raiskaavat naisia . Pahaa pitää vastustaa eikä olla kuin joku järjetön . Ihan sama mitä itselle mutta kun pitää muiden turvallisuutta ajatella täällä . Itsekäs ilkiö ei puolusta kristittyjä .

    Äänestä

äänestä oikein

Äänestä

vai niin

lakumaxi

Äänestä

taustapeili

Äänestä

Missä moista on ollut?

Eikös se sanonut, että kaikki persujen kannattajat ovat rasisteja tai kannattavat rasisteja? Sehän pitää paikkansa, joten siitä ei varmaankaan ole kukaan ketään haastamassa oikeuteen.

Mutta olisi kiva nähdä tuo kohta, jossa nimitteli kaikkia kansanedustajia rasisteiksi. Sellainen varmaan helposti löytyy, jos näin on oikeasti tapahtunut.

Äänestä

Mitäs jo me vuorostamme haukkuisimme Husua mustaksi rasistiksi tasapuolisuuden nimissä???

Äänestä

Kunnioittaminen on muslimeille tärkeää!
Jokunen aika sitten erehtyi aikuinen somalimies lausumaan, että miten hän voisi kunniottaa kantasuomalaisia koska sosiaalitoimen virkailjatkaan eivät sitä tee?
Kantikset jäävät aina ja kaikessa kakkosiksi.
Olen nähnyt itse tuon ilmiön kahdesti yksityiklinikan vastaanotolla.
Mölisevä turvisjoukko porhalsi ajan varanneiden kantiksien ohi labraan ja lekurien vastaanotoille.

Puolituttuni pk-seudun sosiaalitanttana työskennellyt pakeni paineita ja vaihtoi katsastustoimiston konttoriin.
Kertoi kyllästyneensä työnsä levottomuuteen. Turvikset tulevat laumoissa eikä niille mikään kelpaa, mikään ei riitä, eivätkä tietenkään ole kiitollisia mistään saamisestaan.

Äänestä

Uskaltavat, kun on suvakkihallitus. Eivätkä tajua ettei koko kansa ole samaa mieltä kaikissa asioissa, ainakaan tässä hallituksen kanssa. Tuli kylkiäisenä ja yllätyksenä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vanha Kela - huijauksia tehnyt SDP:n kaupunginvaltuutettu Abdirahman "Husu"
Hussein on haastettava oikeuteen.
Hussein nimitteli kaikkia suomalaisia kansanedustajia ja kaikkia perussuomalaisten kannattajia rasisteiksi.
Itse olen perussuomalaisten kannattaja mutta en ole rasisti.
Kaikki, jotka tuntevat itseään näin loukatun, kannattaa nostaa kanne Husseinia vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu