Eikö ole ihana tänäkin aamuna kuulua meidän Herrallemme. Hän on turvapaikkamme ja toivomme. Jos tänään masentaa, muista että voit kaiken Hänessä, joka sinua vahvistaa.
Meillä on suuri Jumala! Palvellaan Häntä ja tehdään Hänen nimensä tunnetuksi täällä ja kaikkialla missä olemme. Nouskaamme ja olkaamme kirkkaita.
Ole siunattu Jeesuksen nimessä!
Eve
Meillä on suuri Jumala! Palvellaan Häntä ja tehdään Hänen nimensä tunnetuksi täällä ja kaikkialla missä olemme. Nouskaamme ja olkaamme kirkkaita.
Ole siunattu Jeesuksen nimessä!
Eve
Vastaukset 3
Vanhimmat
ja sen tehtäviä.
Herra huolehtii kyllä itsestään ja meidän ei tarvitse kantaa Herran murheita.
Koko höpötys jumalan palvelemisesta on turhaa ja ajan haaskausta.
Menekää askareisiinne ja älkää jättäytykö herran haltuun.
Justiinsa niin ja eikös sitä sanotakin ettei jumala laiskoja elätä.Olis se hienoa kun sais juosta kokouksissa ja muissa tilaisuuksisa sekä pälpättää puhelimessa tunti tolkulla jonkun sisaren kanssa ihan tyhjänpäivästä tai puhua raamatusta mitä ja missä kirjeessä sitä ja sitä on.Mutta kun tulee laskuja ja ne on maksettava eikös juu vai taitaa tässäkin liikkeessä se sossu ovi aueta rivasta vetämällä.Joten hyvät sisaret ja veljet miettikääs vähän sitä työttömien määrää ei se herra kaikkia elätä joten menkää askareihinne.
Päivää ja Jumalan siunausta sinullekkin.ILo lekea välillä vähän hauskempia asioit.Kiitos!