Femakkotoimittaja ihailee jenkkivasuribimboa!

Anonyymi

YLE teki pitkän jutun yhdysvaltalaisesta vasuripoliitikosta Alexandra Occasio-Cortezista( AOC). Tuon kongressiedustaja kuuluu Demokraattisen Puolueen vasurisiipeen.

Suoraan sanoen tuo vasurifeministi on bimbo eli typerys. YouTube on täynnä videoita, joissa naureskellaan tuolle bimbolle. AOC ei hallitse edes tavallisen kansalaisen perustietoja.

Kuvaa hyvin nykyistä valtamediaamme, kuinnoin kritiikittömästi ihailee tuollaista tyyppiä. Ainoa syyhän siihen on se, että AOC on nainen, feministi, vasuri ja Trumpin kova arvostelija.

3

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      AOC on esiintynyt paljon kimpassa kahden musliminaispoliitikon kanssa. Tuota kolmikkoa karsastetaan jopa omassa Demokraattisessa Puolueessa.

      Tuo kolmikko on tietysti kovasti Trumpia vastaan, mutta myös "valkoista etuoikeutta" ja valkoista heteromiestä vastaan, sekä on antisemitistinen.

      Vasurifemakot pitävät tuota kolmikkoa jonkun uuden ajan airueena??? Huhhuh! Kyllä alkaa tulevaisuus pelottamaan...

    • Anonyymi

      Toivotaan parasta että Republikaanit ja Trump voittavat 2020 tai jos ei Trump niin joku muu Republikaani. Vasemmistofeministidemokraatit ovat saaneet jo tarpeeksi tuhoa aikaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      106
      3180
    2. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2644
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      72
      2392
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      54
      2364
    5. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      31
      2059
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      87
      1873
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1759
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      25
      1568
    9. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      31
      1422
    10. Orpon hallitus ottaa ennätysmäärän velkaa

      koska valtion talouden nakkikioskin kirjanpitona nähnyt Marinin sosialistis-vinoutunut sukkahousuhallitus järjesti järj
      Maailman menoa
      15
      1385
    Aihe