Ei se 9 euroa päivässä

ole edes palkkaa ;D
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei niin. Se on korvaus lisääntyneistä kustannuksista. Ajattele niin että työttömyyskorvaus on ollut ennakkoon maksettua palkkaa koko työttömyysajalta niin eiköhän se tuntipalkka ole ihan ok.
Eihän terveen aikuisen edes pitäisi saada rahaa jonka eteen ei mitään tarvitse tehdä.

Äänestä
  • Nyt puhut potaskaa. Kansalaispallka kuuluis kaikille.

    Äänestä

Eikä kenenkään tulis saada pikavippejäkään. Eikä papa betalas.

Äänestä

Kyllä se pitäisi olla 9€/tunti ei päivä.

Äänestä

Tehköön ne 9 euron päivät jotka sen keksikin.

Äänestä

Mulle se jää se 9€ käyttöön,kun asun lähellä työpaikkaa. Ei tule kuluja. No hymy hyytyy aloittajalla,kun lakko etenee:)

Äänestä

Joutuu tuo aloittajakin sossun luukulle hehhehhh heh

Äänestä
  • Kaikki joutuu. Työläisetkin käyvät sossun luukulla kun palkka ei riitä elämiseen. Ne ei vaan kerro yhtä avoimesti kuin työttömät. Työläisiä hävettää kun pitää nostaa vielä tukia vaikka ovat töissä, mutta oma vika mennä 9 e päiväkorvaustöihin ym palkattomiin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaikki joutuu. Työläisetkin käyvät sossun luukulla kun palkka ei riitä elämiseen. Ne ei vaan kerro yhtä avoimesti kuin työttömät. Työläisiä hävettää kun pitää nostaa vielä tukia vaikka ovat töissä, mutta oma vika mennä 9 e päiväkorvaustöihin ym palkattomiin.

    Eihän se ole ollenkaan noloa että tekee edes jotain ettei kaikkea tsrvii yhteiskunnan maksaa. Se on noloa jos ei tee mitään vaan ottaa yhteiskunnalta kaiken ihan vaan saamattomuuttaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eihän se ole ollenkaan noloa että tekee edes jotain ettei kaikkea tsrvii yhteiskunnan maksaa. Se on noloa jos ei tee mitään vaan ottaa yhteiskunnalta kaiken ihan vaan saamattomuuttaan.

    Noloa, miten niin? Ottaahan yhteiskuntakin palkasta veroa eikä sitä kysellä et saako ottaa, vaan pakolla ottavat.

    Jos sua nolottaa, älä ota vastaan mitään tukia, miksi uikutat???

    Äänestä

Heikko on se joka 9 eurolla päivässä mene töihin.

Äänestä

9 eur päivä on alistamista tyhmyyteen

Äänestä

Onhan se noloa kun edes ELÄÄ tälläsessä muiden haukkumis yhteiskunnassa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ole edes palkkaa ;D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu