No tuskin Antin kuolemasta mitään hämärää löytyy, ihmiset vain saavat pahoja sairaskohtaukisia ja kuolevat pois, politikotkin! Mutta siinä onkin jo paljonkin hämärää, kun persujen ammatti vihaaja ei syytä persuja täällä, Rantakankaan kuolemasta! Ainakaan minä en ole vielä sellaista raapistusta nähnyt!
Late Lapista.
RANTAKANGAAN LÄHDÖSSÄ JOTAKIN HÄMÄRÄÄ !
4
180
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös täällä vielä eilen ollut ketju, jossa aloittaja syytti persuja Rantakankaan salamurhasta? Missäs itse olit?
- Anonyymi
Kummallista oli mun mielestä se, kun eduskunta-avustajansa sanoi, että miestä odoteltiin torstain istuntoon, mutta vasta perjantaina joku kävi asunnolla tarkastamassa, oliko kaikki kunnossa. Lieneekö samanlaisia poissaoloja ollut siis ennenkin.
"persujen ammatti vihaaja"... Kukakohan, mikäköhän se sellainen on?
No, ainakin persuissa on puolueista eniten rikoksiin syyllistyneitä, joten eiköhän ole luonnollista, että rehelliset ihmiset heitä vihaavat?
Sinäkin puolustelet filunginpelaajia, joten ammattirosvo olet itsekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382191Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten662047Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363891675Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241474Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75925
- 27899