RANTAKANGAAN LÄHDÖSSÄ JOTAKIN HÄMÄRÄÄ !

No tuskin Antin kuolemasta mitään hämärää löytyy, ihmiset vain saavat pahoja sairaskohtaukisia ja kuolevat pois, politikotkin! Mutta siinä onkin jo paljonkin hämärää, kun persujen ammatti vihaaja ei syytä persuja täällä, Rantakankaan kuolemasta! Ainakaan minä en ole vielä sellaista raapistusta nähnyt!

Late Lapista.

4

197

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikös täällä vielä eilen ollut ketju, jossa aloittaja syytti persuja Rantakankaan salamurhasta? Missäs itse olit?

      • Olin sairaalassa sisällä!

        Late Lapista.


    • Anonyymi

      Kummallista oli mun mielestä se, kun eduskunta-avustajansa sanoi, että miestä odoteltiin torstain istuntoon, mutta vasta perjantaina joku kävi asunnolla tarkastamassa, oliko kaikki kunnossa. Lieneekö samanlaisia poissaoloja ollut siis ennenkin.

    • "persujen ammatti vihaaja"... Kukakohan, mikäköhän se sellainen on?
      No, ainakin persuissa on puolueista eniten rikoksiin syyllistyneitä, joten eiköhän ole luonnollista, että rehelliset ihmiset heitä vihaavat?
      Sinäkin puolustelet filunginpelaajia, joten ammattirosvo olet itsekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      113
      1650
    2. 105
      1185
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1071
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      969
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      51
      870
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      128
      867
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      838
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      70
      745
    9. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      719
    10. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      709
    Aihe