Ruotsissa pommi taas paukkuneet:

https://pt-media.org/2019/11/26/tukholmassa-yon-aikana-muutama-kunnon-pommi-toisessa-kiinteisto-romahtamisvaarassa/

Löfenin mielestä se olisi tuota ollut ilman maahanmuuttoakin :)
Miten Ruotsi on osannut valita tuollaisia "johtajia" kuin Löfen esim. ?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No tämähän on jo rutiinia ruotsissa.
Niiden pitäisi uutisoida silloin kun on sellainen yö
kun ei pommit ja käsikranaatit räjähtele eikä konetuliaseet "laula".

En kuitenkaan pidätä hengitystäni sitä odotellessa.

Monikulttuurisuus on rikkaus. Ei mulla muuta.

Alexander Stubb
‏Varmennettu tili @alexstubb

https://twitter.com/alexstubb/status/625020379023675393?lang=fi

Äänestä

Ketkähän siellä tiirikoivat ovia. Olikohan jääny avaimet lähtiessä asuntoon.

Äänestä

sdp politiikka on rikkautta ruotsissakin.

Äänestä

Ruotsissa sattuu ja tapahtuu, toisin kuin Suomessa.

Toivoa sopii, että Suomessakin ihmiset aktivoituu vastustamaan Lissujen mielivaltaa.

Nythän Lissut voi vangita kenet vain milloin milläkin keksityllä syyllä.

Äänestä
  • Mitkä saatanan lissut?

    Äänestä

niin mitä sitten?

Ikävää että jengit tappelee keskenään, sitä tehdään paljon muuallakin
pitkin maailmaa

Äänestä
  • niin se on niissä maissa mihin otetaan ananaspäitä. Harvemmin näitä puolassa ja unkarissa tapahtuu johon nuita ihmissyöjiä ei oteta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://pt-media.org/2019/11/26/tukholmassa-yon-aikana-muutama-kunnon-pommi-toisessa-kiinteisto-romahtamisvaarassa/

Löfenin mielestä se olisi tuota ollut ilman maahanmuuttoakin :)
Miten Ruotsi on osannut valita tuollaisia "johtajia" kuin Löfen esim. ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu