Toivoisin että tuohon aikaan tulisi parempia sarjoja kuin esim nämä tyhmät sarjat,:Ruoasta ja rakkaudesta,Neiti Fisher nuoremman tutkimukset,Doc Martin,Sydänlääkärin syöksykierre,Murhia ja kantrimusiikkia.Nuo eivät kiinnosta.Ei myöskään Intiaan sijoittuvat sarjat,koska heidän kulttuuri on liian vierasta.Midsomerin murhat oli hyvä.
TV1 17:10 tulevat sarjat
16
59
Vastaukset
- Anonyymi
Lisäksi noissa Intia sarjoissa ärsyttää brittien ylimielisyys ja ylivertaisuus suhtautumisessa paikalliseen väestöön.
- Anonyymi
Sydänlääkärin syöksykierre ja doc Martin ovat hauskoja , harmittomia sarjoja tuohon aikaan katsottavaksi. Kaikki ei tarvii olla tappofilmejä.
- Anonyymi
Minä en näe niissä mitään hauskaa,vain ärsyttävää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä en näe niissä mitään hauskaa,vain ärsyttävää.
Onko Doc Martin hauska?Olen nähnyt muutaman jakson,eikä tyyppi naura koskaan!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko Doc Martin hauska?Olen nähnyt muutaman jakson,eikä tyyppi naura koskaan!!
Sehän kuuluu hahmon luonteenpiirteeseen. Jos et ole katsonut alusta alkaen, et voi ymmärtää hahmon käyttäytymistä.
- Anonyymi
Doc Martin on aivan loistava, huumoria ja dramatiikka. Lisäksi tietoa lääketieteestä.
- Anonyymi
Meillä kaikilla ei ole sama huumorintaju,olemmehan erilaisia ihmisiä.Sydämen asialla sarja on mielestäni hauska,liikuttava ja toisinaan jännittäväkin.
- Anonyymi
Sydämen asialla vaan tulee aamupäivällä. On kyllä hyvä sarja sekin, tulisi myöhemmin niin katsoisin uudelleen!
- Anonyymi
Millon MPY siirtyy nykyaikaan eli surkean museo HD-kuvan tilalla mahtava UHD?
Ihmiset ovat ostaneet 4K(UHD) televisioita ainakin viitisen vuotta. Miksi MPY vaeltaa keskiajassa? Siksikö että manit saa helpommin ja halvemmalla? Heh, asiakkailtahan se kuitenkin kupataan. Telian UHD on kuvan laadultaan niin mahtava että HD:n katselu on todella kärsimystä. Uskoltaakohan MPY:ltä kukaan ottaa kantaa asiaan? - Anonyymi
Doc Martinhan on paras sarja pitkästä aikaa YLE:n ohjelmistossa. Harmi vain, että 9. kauden jaksot tulevat huonoon aikaan arkena. Voisi tulla, niin kuin edellisten kausien jaksot viikonloppuna.
- Anonyymi
Doc Martin, Isä Brown ja muut vastaavat ovat ihanan harmittoman viihdyttäviä, hyvänmilen sarjoja, joita katsoo mielellään työpäivän jälkeen. Iltapäivälle ei tarvita lisää raakuuksia tai hc murhia lainkaan, niitä on illat täynnä joka tap.
- Anonyymi
Mikä ihmeen fiksaation Ylellä on hankkia näitä toinen toistaan typerämpiä englantilaisia sarjoja. Saavatko esitysoikeuksia ilmaiseksi tai jonkin hankinnan kylkiäisinä? Eikö muun maalaisia sarjoja ole olemassa? Ja tuo Pokka pitää aikaisemmin tuli koko sarja monta kertaa uusintana. Miksi ei tuohon aikaan esim. jotain klassikkosarjoja joita ei ole näytetty pitkään aikaan tv:ssä kuten Kupla, Benny Hill show, Onnen päivät, Elämän suola, Kotikatu, Harvoin tarjolla, Taivaan tulet. Nämä olivat hyviä ja hauskoja sarjoja.
- Anonyymi
Ja nämä aussisarjat,ne eivät kiinnosta yhtään.Niissä myös käytetään huumeita eikä sitä pidetä niissä ollenkaan pahana.????
- Anonyymi
Sarja kuin sarja, niin aina tekstityksessä tökkii.
Jää paljon tekstiä kääntämättä.
Miksiköhän?
Ei se, ettenkö minä ymmärtäisi, mutta ne, joille vieras kieli on täysin vierasta.- Anonyymi
Mietipä paljonko siihen kahteen riviin mahtuu... Asia tiivistettävä ja valittava se olennainen osa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mietipä paljonko siihen kahteen riviin mahtuu... Asia tiivistettävä ja valittava se olennainen osa.
Ei kahteen riviin todellakaan paljon mahdu, mutta kun on pitkiä taukoja, ettei tekstiä ole lainkaan ja koko ajan puhutaan.
Kielitaidon omaavana olen huomannut, että usein ihan asialle olennaistakin jää puuttumaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697