Miten lasketaan ikävähennys 2012 asennetulla lämpöpumpulle. Nyt korjataan. Lähteekö vähennys heti ensimmäisestä vuodesta vai onko joku väliaika. Laitteelle on vielä oma laitevakuutus.
Ikävähennys lämpöpumpusta
Anonyymi
2
182
Vastaukset
- Anonyymi
Uutena sen arvo oli 2000€, nyt sen arvo on 0€. 2000€ omavastuulla saat uuden asennutettua. Vanhan korjaus ei ikävä kyllä kannata. Maksaa tosennäköisesti 1000€ mikäli esim. Kompressori vuotaa. Korjauskelvottomuuden toteaminenkin maksaa satasia.
- Anonyymi
Se lasketaan eri yhtiöissä ja samankin yhtiön eri tasoisissa kotivakuutuksissa eri tavalla. Katso omat vakuutusehtosi. Miten v...ssa me voisimme tuntea sinun vakuutusehtosi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851549
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2001411Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431129Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43833- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617