Persut äärilaidan kouhottajia, kuten 30-luvun äärilaita

Tavallisen rehellisen suomalaisena on syytä kiertää heidät kaukaa
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Samaa mieltä aloittajan kanssa!

Äänestä

Moskovan Tiltu kävi taas avaamassa uuden ketjun, kova ikävä on näköjään 30-luvun Neuvostoliittoa ja kommunismia. Hekumoi mielessään, miten voisi lähettää väärin ajattelevat isänmaalliset "persut" vankileirien saaristoihin. No kohta tämä kommari herää todellisuuteen ja tajuaa, PS onkin suomen suurin mahtipuolue ja Suomi on Perussuomalainen, kuten oli 1939, kun kommareiden Rinteen... Siis Kuusisen hallitus politrukkeineen yritti miehittää maata. Viherkommarit muilutetaan seuraavien vaalien jälkeen rajan yli ruotsiin Malmön lähiöihin kaltaistensa joukkoon.

Äänestä
  • Täysin samaa mieltä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tavallisen rehellisen suomalaisena on syytä kiertää heidät kaukaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu