Makaamalla krooh pyyh

Anonyymi

kaikki paranee kroooohhh.......

8

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Heh krooohh pyyhh kroohh pyyh ja näkee unta töistä niin kyllä sekin raskasta.

    • Anonyymi

      No aika tylsää sulla tuo työttömyys jos vaan makailet!!!!! Eikö aika käy pitkäksi?

      Tee kuin minä, reippaasti ylös ja tekemään kotihommia ja jos ilma on hyvä menet ulos ja tapailet ystäväviä tai olet lastenlasten kanssa, kudot kotona, askartelet, peset pyykkiä, teet ruokaa... voi kuule tekemistä lytyy jos et jää sinne punkan pohjalle.

      Mulla ainakin on niin kiiere etten töihin ehtisi. Nyt joulunaikaa on paljon markkinoita, joulutapahtumia, mene sinne viettää aikaa.

      Mutta jos olet perinnöllisesti laiska, niin se kyllä vaatii sulta yrittämistä ja itsekuria nousta sieltä punkasta.

      • Näin on. Huusholli, ulkoilu ja muut harrastukset vievät kyllä aikaa arjessa ja viikonloppuna. Töihinkin pitäisi jossain välissä ehtiä? Vuorokaudessa liian vähän tunteja ja koko elämä ei riitä juttujen toteuttamiseen. Työmarkkinatuella oon ja osa-aikaiseksi jos pääsis sais kuitenkin soviteltuu työmarkkinatukee siitä mikä ylittää yli kolmensadan brutto. kyllähän se motivoisi mutta ei 9 e päiväpalkka tai siis korvaukset. Ihmisellä on aikaa nukkua,käydä töissä, katsella telkkaria? Mites harrastukset ja elämä? Ei oo telkkarii enää.


    • Anonyymi

      "Tee kuten minä" Siellä yksi olevinaan päsmäri. En todellakaan tee kuten sinä. Minun päivä menee aamukahvilla, kaupassa, kotona. Totta kai teen kotihommia,niitä ei paljon ole . Katson tv.tä, nukun päiväunet. Eikä kukaan kyttää tai estä,koska olen sinkku. Onnellinen ja vapaa. Ai että..

      • Anonyymi

        Nou nou tai joo, halauna ohjeistaa ja tsempata sinua menemään ulos ja ihmisten pariin.


    • Anonyymi

      Minä en ainakaan tekis jonkun pillin mukaan mitään, näitähän käskijöitä piisaa kyllä.

    • Anonyymi

      Harjoitteluun siitä mars mars risua kintuille.

    • Anonyymi

      Täällä Helsingissä on varsin mukavaa tehdä töitä joita ei ole ja bunkkailla kaupungin edullisessa yksiössä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      73
      8094
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      5737
    3. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      44
      3882
    4. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      91
      3642
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      41
      3300
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      55
      3262
    7. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      111
      2975
    8. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      21
      2960
    9. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      46
      2839
    10. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      97
      2833
    Aihe