Niin pitäisikö persujen kohdistaa vihaa myös paikallisiin sosiaalipummeihin?
En keksi mitään vastenmielisempää kuin tuilla elävä roskasakki jotka ovat vielä SUOMALAISIA. Meidän pitäis olla parempia, eikä mitään laiskureita.
En keksi mitään vastenmielisempää kuin tuilla elävä roskasakki jotka ovat vielä SUOMALAISIA. Meidän pitäis olla parempia, eikä mitään laiskureita.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Näin on
Varsinkin inhottaa k aikki. Yritystuella ja maataloustuella loisivat suomaliset.
Molemmat ovat sosiaalietuuksia.
Kaikkien sosiaalipummien pitäisi pysyä omissa maissaan eikä hakea parempia etuja ympäri maailmaa.
Erityisen inhottava suomalainen pummiryhmä on SDP, joka kohdistaa kansalaisten verorahaa kaikenlaisten pedofiilirinkien rahoittamiseen.
Tarkoittiko aloittaja noita punavihernatsihyyssääjiä, jotka ovat keränneet melkein jokaikisen sossupummin kööriinsä, julistaen heidät "vuoden maahantulijaksi", ja jotka eivät puutu sanallakaan sossupummiensa tekemiin joukkoraiskauksiin ja jotka koettavat saada koko totta puhuvan kansanosan käräjille syytettynä vihreille todella epämukavasta toden puhumisesta.
Mutta mamutus ja propaganda jatkuu. yle on lopetettava.
Edelleen, että ei muuta kuin massia tiskiin, niin jotain mahdollisuuksia motivaatiolle voisi vielä olla. Muuten tässä loisitaan ja piereskellään kostoksi loppuun asti.
Aika vaikea persujen on alkaa vihata itseään.
Eihän tottapuhuvilla ole mitään häpeämistä. Meitä hävettää vain koko suomen puolesta, kaikenmaailman kaksinaamaisten puljujen pesiminen tänne meidän kotimaahamme, jotka muistuttavat järjestäytynyttä rikollisuutta.
ei huvita tehdä psykoosi sairaana töitä. haista perkele! =)
10 vuotta sopeutuseläkkeellä vaikka tekee töitä ja pyörittää firmaa?
Liittyykö black friday jotenkin pakolaisiin?
Eiköhän näiltä öyhöttäjiltä siihenkin joku aasinsilta löydy. :)
Sosiaalipummit ovat jo pitkään olleet suorittavan työn tekijöiden vihan kohteena, Kokoomus on syöpää.
Aloittajan kieliasu viittaa melkoiseen vihaan, kun taas PS puolustaa itseasiassa maamme rauhaa maahanmuuttopolitiikallaan ! Se puolustaa myös naisia, sillä kehtysmaista tuuppaa tulemaan raiskaajia paljon ja siitä suomenkin naisilla on kokemusksia, mikä sitä ymmärettävää vihaa nostattaa. Aloittajan viha kumpuaa tyhmyydestä.
Se on vain hyvin pieni osa, joka suomalaisista haluaa elää sosiaalituilla, mutta maailmalta sosiaalitukipakolaisia on tullut ja tulee lisää. Moni työttömäksi potkituista on vaikeuksissa saada uutta paikkaa.
On paljon ollut kertomuksia henkilöistä, jotka ovat hakeneet jopa satoja paikkoja, mutta ei vaan irtoo. Tässä maassa yrittäjyyskin on niin hankalaa. Täytyisi keksiä aihe, jolla saa vientiäkin.
Suomen pitkäaikaistyöttömistäkin suhteettoman suuri osa on ulkomaalaisperäisiä.
Onko aloittaja niin tyhmä, ettei tiedä sitä ihmismäärien suuruutta, joita houkuttelee tulla euroopan pohjoisosiin sisiaalituilla elämään ?
Ei tunkeutujien tulo ole mihinkään tyrehtynyt vaan jatkaa tasaista kasvuaan. Rikollisia ja pakolaisuustarpeen menettäneitä ei karkoiteta eikä saapuneita muutenkaan pyritä integroimaan suomalaisiksi riittävästi tai ei mitenkään. Töitä riittää.