PS saatava kaikkialle vallan piiriin

Koska kuten me vanhemmat ihmiset tiedämme, perinteiset puolueet eivät ole olleet lainkaan kansallismielisiä, vaan ovat aina mielin kielin lappaneet rahaa ulkomaille ja ulkomaalaisperäisille.

Lisäksi kaikenlainen kähmintä on osa poliittista kulttuuria ollut, aina on tullut uusia kummallisuuksia esille.

Tärkeintä on se, että kansanedustaja suomessa ajaa suomalaisten asiaa ! Ei ne muut maat aja meidän asiaa !

Kansallismielisyyttä,tarvitaan.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Miten persut kuuluvat tähän? He ajavat Venäjän asiaa.

Äänestä
  • Perustele?

    Äänestä

  • Niinpä ainoana puolueena vastustivat maakauppoja venäläisille ja kaksoiskansalaisten pääsyä puolustusvoimien korkeimmille paikoille.Teidän idioottien mielestä tuokin oli rasismia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinpä ainoana puolueena vastustivat maakauppoja venäläisille ja kaksoiskansalaisten pääsyä puolustusvoimien korkeimmille paikoille.Teidän idioottien mielestä tuokin oli rasismia.

    Kuten myös vastustavat siirtotyöläisten tarveharkinnan poistoa. Joista myös iso osa tulee Venäjältä!

    Äänestä

Kunnalivaaleihin on ilmoittautunut jo loistavia ehdokkaita ainakin Tampereella

Äänestä

Kuulun itsekin ’vanhempiin ihmisiin’ eli olen eläkkeellä. Minulle olisi suoranainen kauhistus, jos persujen kansallismieliset olisivat Suomessa vallassa. Kun kuuntelee heidän, esim Huhtasaaren, ’ilosanomaa’, niin se on järkyttävää nimenomaan meille suomalaisille ja Suomelle.

Ei muitakaan eduskuntapuolueita nyt varauksetta kehua voi, mutta noihin kansallismielisiin nähden heidän jokaisen ajama politiikka on sentään moninkertaisesti fiksumpaa kuin kansallisten menneen maailman ihannointi, sulkeutuneen impivaaran savusaunaideologia, jossa kaikki vähänkin toisenlainen kulttuuri tai ihminen on lähtökohtaisesti vihollinen.

En tiedä yhtään maata masilmassa, jossa kansallismielinen valta olisi ollut ko maalle hyväksi. En yhtään. Ei nykyisin eikä viimeisen satavuotisen historian aikana. Jos pystyt sellaisen valtion vielä perustellusti kertomaan, niin olisin suorastaan yllättynyt.

Äänestä
  • Mutta arvon papparaista esittävä trolli ei sit kuitenkaan osannu yhtään konkrettista esimerkkiä yhtään mistään keneltäkään siihen lätkästä malliksi? :)

    *uli uli*

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mutta arvon papparaista esittävä trolli ei sit kuitenkaan osannu yhtään konkrettista esimerkkiä yhtään mistään keneltäkään siihen lätkästä malliksi? :)

    *uli uli*

    Tuoko on sitten persujen kommentti asiaan kuin asiaan. Uli uli uli. Menkää töihin nuoret ikäpolvet älkääkä odottako yhteiskunnan elättävän persuelämäänne.

    Äänestä

Vanhasta muistista ovat menneet koppiin antamaan ääniään ja tulos sen mukainen. Nyt alkaa näyttää hieman paremmalta.

Äänestä

Osa meistä vanhemmista ihmisistä tietää, että psn rahoitusta tulee Moskovasta.

Äänestä
  • Mutta kumma kyllä, ette ikinä suostu jakamaan näitä *köh* ”tietojanne” kenenkään kanssa? :)
    Ja eks toi tollanen ole jopa rikos? Jos joku suomalainen puolue saa piilorahoitusta ulkomailta, ja sä TIEDÄT että saa, etkä ilmoita siitä poliisille, niin: Etkös sä syyllisty silloin rikokseen?
    Pitää vissiin tehdä tästä nettitutkintapyyntö, vai menetkö suosiolla itse luovuttamaan ”tietosi” poliisille?

    Äänestä

Mitäs ne persujen näytöt valtion asioiden hoitamisesta nyt olivatkaan? Oppositiosta on helppo huudella.

Äänestä

Perussuomalaiset eivät ole kansallismielisiä. He ovat nationalisteja.

Kansallismielisyys on tunne omasta kulttuuriperinnöstä ja huomaaminen siitä jotta Maailmassa on muitakin kansallisuuksia. Maailma on siis monikulttuurinen.

Nationalismi on puolestaan muiden kansallisuuksien kuin oman kulttuurin omaavien ihmisten halventamista ja syyttämistä kaikesta maailman pahuudesta. Esimerkkinä on tästä natsismi tai poliittinen islam. Natsismissa ei hyväksytty matukulttuuria joidenka edustajat kansanmurhattiin. Poliittisessa Islamissa on samasta asiasta kyse.

Äänestä

PS kannatus kasvaa niin kovaa vauhtia että jonkun ajan päästä kun hallitus on nurin, niin PS ja kokoomus pystyy kahdestaan tekemään enemmistö hallituksen, siinä on suvaitsevaisille hörhöille kestämistä, ja asiat muuttuu kerralla maassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koska kuten me vanhemmat ihmiset tiedämme, perinteiset puolueet eivät ole olleet lainkaan kansallismielisiä, vaan ovat aina mielin kielin lappaneet rahaa ulkomaille ja ulkomaalaisperäisille.

Lisäksi kaikenlainen kähmintä on osa poliittista kulttuuria ollut, aina on tullut uusia kummallisuuksia esille.

Tärkeintä on se, että kansanedustaja suomessa ajaa suomalaisten asiaa ! Ei ne muut maat aja meidän asiaa !

Kansallismielisyyttä,tarvitaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu