Kun kansa näkee nyt, että vihervasemmisto hallituksen vene hajoaa alta. Vihervasemistosdp, n ideologia ei uponnut kansaan ollenkaan ja asioiden hoitokaan ei näytä hallitukselta onnistuvan mitenkään.
Mitenhän suuri joukko suomalaisia menee PS, n riveihin?
14
97
Vastaukset
- Anonyymi
PS 25% odotellessa.
- Anonyymi
Kummeli - Pääministeri Kootut
https://m.youtube.com/watch?v=d1CuRK-DEXU - Anonyymi
Mielenkiintoista on nähdä, tukeeko Kepu yhä Rinteen valehtelevaa hallitusta, jossa se on itse myös osallisena. Näin menetellen se takaa itselleen alle 10% kannatuksen pitkälle tulevaisuuteen. Nyt jos koskaan Kepulla olisi mahdollisuus saada kannatuksensa edes hienoiseen nousuun, äänestämällä yksi kantaan epäluottamuslauseen puolesta.
- Anonyymi
Persut valehtelivat äänestäjilleen kaksissa vaaleissa ja menivät kepun ja kokoomuksen kanssa hallitukseen apupuolueeksi.
- Anonyymi
Putinipersuja perkele ei päästetä mihinkään muualle kun vankileiriin. Siellä on vartija joka ampuu putinistipersua päähän jos se yrittää karata. Pum pum. Persulle rankasua.
- Anonyymi
Hitler oli vasemmisto natsi, vasemmisto arvopohjaa kansalaisille.
- Anonyymi
Viherpunikeilla alkaa olla tuli persuuksissa ja ilmeistäkin näkee miten pissaliisoillakin on naamat kuin olisi petolinnulta repäisty. Suomi ei tarvii mitään punikeita ne saa nyt viimeisen poistumiskäskyn.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viherpunikeilla alkaa olla tuli persuuksissa ja ilmeistäkin näkee miten pissaliisoillakin on naamat kuin olisi petolinnulta repäisty. Suomi ei tarvii mitään punikeita ne saa nyt viimeisen poistumiskäskyn.
Sama huomio kyselytunnilta, hätääntyneitä olivat, taisi liisoilla lirahtaa housuun liikkeistä päätellen.
- Anonyymi
Ei löydy persuilta ministeriainesta, mikään muu puolue ei halua muodostaa hallitusta persujunttien kanssa.
- Anonyymi
Totta.
- Anonyymi
Meillä on sosiaalidemokraateilla semmoinen kaarti valmiina, että Putinin persut kun yrittää hallitusta kaataa niin sitten se noudattaa sotilasvalassa annettua sitoumusta ja puuttuu peliin. Suomessa jatkaa sosiaalidemokraattinen hallitus tai sitten ei mikään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721137
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477